Sukces uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie na MP w Speed-ball

Dzieci z małej wiejskiej szkoły w Gminie Puck, brały udział w Mistrzostwach Polski w Speed-ball w dniach 23-24 IX 2017 roku w Krakowie.

Dwójka uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie dzięki ciężkiej pracy i osiągnięciu wybitnego poziomu miało niepowtarzalną szansę udziału w II Mistrzostwach Polski w Speed-ball w kategorii wiekowej U-13. Wystąpili w dwóch konkurencjach: super solo, w której Wiktora Oberzig uzyskała fenomenalny szósty najlepszy wynik w Polsce, a Marcin Klebba dziewiąty oraz grze singlowej w której Marcin Klebba uzyskał również dziewiąte miejsce. Korzystając z okazji przebywania w nekropoli królów Polski, w wolnym czasie zwiedziliśmy najbardziej znane miesca, między innymi: Wawel, Barbakan i Bramę Floriańską, Sukennice, pomnik Adama Mickiewicza, Muzeum Historyczne – Podziemia Rynku, „Okno Papieskie” na ul. Franciszkańskiej oraz na żywo wysłuchaliśmy hejnału z Wierzy Mariackiej.

Zdajemy sobie sprawę, że speed-ball jest sportem, który dopiero zyskuje na popularności, dlatego warto przybliżyć kalendarium i krótki opis zasad.

W ciągu trzech lat z dyscypliny nieistniejącej w naszym kraju dwie współpracujące ze sobą organizacje: Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-ball Polska oraz Stowarzyszenie Sportownia doprowadziły do tego, że powstała struktura działająca w każdym województwie, zrzeszająca setki zawodników i tysiące osób interesującym się tym fascynującym sportem. Odbyły się dwukrotnie mistrzostwa Polski, a Kraków gościł czołówkę światową na mistrzostwach globu. Nieustannie rozgrywane są mniejsze lub większe turnieje. Stowarzyszenie Port z Pucka jest organizacją pozarządową, która ten interesujący sport przyprowadziła do naszego województwa i zamierza go pokazywać, promować i zachęcać do uprawiania.

Speed – ball to niezwykle spektakularny sport który swoje początki ma w Egipcie. Tam został wynaleziony i zaprezentowany światu. Jego sukcesem jest niezwykła prostota, która pozwala na uprawianie go na niewielkiej powierzchni w sposób w pełni profesjonalny. W skład wyposażenia wchodzą dwie (lub cztery ) rakiety z tworzywa sztucznego, stalowy statyw o wysokości 1,7metra oraz piłka umocowana do jego końca na ekstremalnie wytrzymałej żyłce. Całość zmieści się w holu szkoły, niewielkiej sali gimnastycznej, czy kawałku trawnika przy parkingu. Stąd idealnie wpasowuje się do warunków, które panują w naszej szkole.

Ogromne podziękowania rodzicom oraz władzom Gminy Puck, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i pokryciu części kosztów pobytu.

Wprowadził:

Skip to content