Święto Ludowe – Ekologicznie 2023 w Połchowie

Za nami Obchody Święta Ludowego Gminy Puck. W tym roku udało się nam zorganizować specjalną edycję imprezy – łącząc organizowany co dwa lata Festyn Ekologiczny Koła Gospodyń Wiejskich w Połchowie i Gminne Święto Ludowe.

28 maja na stadionie gminnym w Połchowie zebrało się kilkaset osób, w tym mieszkańców naszej gminy, jak i turystów, by w pięknym słońcu wspólnie bawić się  i celebrować ten dzień.

Na terenie imprezy można było skorzystać z wielu stref, przygotowanych dla odwiedzających:

  • ze zróżnicowanej strefy gastronomicznej KGW Połchowo oraz ogródka piwnego Restauracji Podkowa z Rumii
  • dużej strefy zabaw dla dzieci
  • strefy artystycznej: prac malarskich, dekoracji oraz kaszubskiego rękodzieła
  • strefy zielonej: stoisk szkółek roślin, ziół i produktów lokalnych

Dodatkowo na scenie mogliśmy usłyszeć zespół „Bursztynki”, kaszubski zespół dziecięcy „Sztrądowe Oste”, uczniów ZSP w Połchowie z występem „Kłopoty planety Ziemi”, folklorystyczny zespół „Redzanie” oraz zespół muzyki tanecznej „Maxime”.

Nieopodal imprezy, na terenie szkoły można było wymieniać elektrośmieci (dziękujemy Skojan – Przedsiębiorstwo Usługowo-Transportowe Żelistrzewo za taką możliwość) na sadzonki sosen ufundowane przez Nadleśnictwo Wejherowo.

Dla zgłoszonych 17 sołectw zorganizowano także Turniej Wsi o Puchar Święta Ludowego – Ekologicznie.

Zmagania składały się z 4 konkurencji: Danie – Potrawa z gołąbków, Wbijanie gwoździ na czas, Pikowanie rozsady oraz Przeciąganie liny.

Jury w składzie: Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku – Piotr Hałuszczak oraz  była dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pucku – Iwona Fołta-Wielińska zdecydowali się przyznać sołectwom następujące miejsca:

 

Potrawa „Gołąbki z…”

I miejsce- Połczyno
II miejsce- Sławutowo
III miejsce- Domatowo
IV miejsce- Błądzikowo
V miejsce- Strzelno
VI miejsce- Rekowo Górne

Wbijanie gwoździ na czas:

I miejsce- Osłonino/Strzelno
II miejsce- Domatówko/Darzlubie
III miejsce- Domatowo/Mieroszyno
IV miejsce- Połchowo/ Żelistrzewo
V miejsce- Błądzikowo/Mrzezino
VI miejsce- Rekowo Górne/ Sławutowo

Pikowanie rozsady:
I miejsce- Strzelno/Gnieżdżewo/Mrzezino
II miejsce- Połchowo/Mechowo/ Żelistrzewo
III miejsce- Domatowo/Mieroszyno/Domatówko
IV miejsce- Błądzikowo/ Sławutowo/Starzyno
V miejsce- Osłonino/Leśniewo/Rekowo Górne
VI miejsce- Darzlubie/Połczyno

Przeciąganie liny:
I miejsce- Mieroszyno
II miejsce- Leśniewo
III miejsce- Domatówko
IV miejsce- Darzlubie
V miejsce- Rekowo Górne
VI miejsce- Mechowo/ Mrzezino

WYNIKI KOŃCOWE:

I miejsce- Strzelno 20 pkt
II miejsce- Mieroszyno 19 pkt
III miejsce- Domatówko 17 pkt
IV miejsce- Domatowo 16 pkt
V miejsce- Mrzezino 14 pkt
VI miejsce- Darzlubie/Sławutowo 13 pkt
VIII miejsce- Osłonino 12 pkt
IX miejsce- Połchowo/ Żelistrzewo 12 pkt
XI miejsce- Błądzikowo 12 pkt
XII miejsce- Połczyno 11 pkt
XIII miejsce- Gnieżdżewo 11 pkt
XIV miejsce- Leśniewo 11 pkt
XV miejsce- Rekowo Górne 10 pkt
XVI miejsce- Mechowo 8 pkt
XVII miejsce- Starzyno 7 pkt

Bardzo dziękujemy reprezentantom sołectw za wspólną zabawę i rywalizację! Bawiliśmy się świetnie!

Uczestnicy Turnieju otrzymali prezenty od sponsorów naszego wydarzenia: PSB Mrówka Puck, BrichoMarche Puck, @P.H.U Water Service – Systemy Uzdatniania Wody, oraz gadżety i nagrody finansowe ufundowane przez OKSiT w Gminie Puck.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Pełna galeria zdjęć niebawem.

 

 

 

Wprowadził:

Aktualności:

Święto Ludowe Gminy Puc...
Zachęcamy do wzięcia ud...
Zapraszamy na Święto Lu...
Zapraszamy na Mistrzost...
XI Puckie Interpretacje...
Kaszubskie Małe Formy L...
Skip to content