Szachy w Żelistrzewie

Ostatnia niedziela przed świętami to czas, w którym w Zespole Szkół w Żelistrzewie spotykają się od 24 lat szachiści u rywalizują o tytuł mistrza w Otwartych Mistrzostwach Żelistrzewa . Tegoroczna impreza zgromadziła 40 szachistów rywalizujących w trzech kategoriach . Wśród kobiet w tym roku triumfowała  najlepsza szachistka  żelistrzewskiej uczelni, trzecia zawodniczka drużynowych półfinałów wojewódzkich Martyna Klaus, drugie miejsce zajęła Magda Kielich z Żelistrzewa a trzecia była  Klaudia Sikora z Małej Piaśnicy (IVm. Cejnowa Wiktoria, Vm. Gojke Małgorzata).Wśród mężczyzn zwyciężył prezes puckiego klubu szachowego Łukasz Gajdamowicz z Łebcza, przed Stanisławem Szczurkiem z Pucka i Markiem Wikowskim z Żelistrzewa. Kolejne miejsca zajęli:

4.Willa Andrzej, 5.Wasilewski Wojciech,6-11.Rohde W.,Pliński J.,Bresiński S.,Matejewski P.Drzeżdźon P., i Zdrojewski S., 12.Cejnowa M.,13-16.Kolek J.,Manicki R., Marzejon W., Wikowski G.,17.Posański A.,18.Gojke K.

 W kategorii do lat 15-tu Olaf Piłat z Pucka przed Jakubem Rohde z Krokowej i Konradem Welter z Połchowa, 4.Kielich J., 5.Grubba I.,6.Piłat R.,7.Bekisz M.,8-13.Bekisz M., Matejewski O., Bekisz K. ,Gojke M., Hammerl J., i Sosnowski B.,14-15.Cejnowa B. i Groenwald M.16.Gojke S.,17.Wikowski A.

Różnica wieku startujących w żelistrzewskim turnieju zawodników była imponująca, gdyż na starcie w tym roku najmłodszymi uczestnikami byli Szczepan Gojke (5lat) oraz Aleksander Wikowski (6 lat) – zawodnicy miejscowego koła szachowego  a najstarszym Józef Kolek (88 lat) z Pucka.

Dzięki ofiarności przyjaciół żelistrzewskich szachów ( Gmina Puck, POSM w Pucku, Rada Sołecka Żelistrzewo , KS Korona) nikt z turnieju nie wrócił bez choć drobnej nagrody. Rozdano 20 nagród rzeczowych najlepszym w swych kategoriach, nie zapomniano o najstarszym uczestniku i najmłodszych. Rozlosowano także nagrody niespodzianki dla tych ,którym się nie powiodło w tegorocznym turnieju i zajęli dalsze miejsca co jest tradycją żelistrzewskiej imprezy. Nad przebiegiem zawodów czuwał Ryszard Sitkiewicz, który już dziś zaprasza wszystkich miłośników szachów na przyszłoroczny – 25 turniej.

Wprowadził:

Skip to content