Szyjemy maseczki

AKCJA „SZYJEMY MASECZKI”

Trwa akcja szycia maseczek na terenie Gminy Puck. Do akcji włączyły się Wiejskie Domy i Kluby Kultury. To czas, w którym dla każdego człowieka najważniejsza powinna być ochrona zdrowia i życia swojego, bliskich, całej społeczności lokalnej a także służby medycznej, która codziennie zmaga się z epidemią. W trosce o bezpieczeństwo podjęte zostały więc akcje mające na celu pomoc w tym trudnym dla nas czasie.

Już ponad 1500 maseczek ochronnych trafiło do mieszkańców Połchowa. Tu Wiejski Klub Kultury zorganizował akcję pod nazwą „Dbajmy o siebie”. Materiały do szycia maseczek początkowo zostały zakupione ze środków wiejskich, przeznaczonych na działalność kulturalną klubu. Później okazało się, że potrzeby są większe. Do akcji przyłączył się właściciel pracowni tapicerskiej Pan Piotr Ostrowski, który podarował materiały do szycia maseczek i pokaźną ilość gumki bieliźniarskiej.
Wiejski Klub Kultury w Celbowie już od dwóch tygodni zajmuje się również akcją szycia maseczek. Zaopatrzeni w maseczki zostali już mieszkańcy Celbowa i Celbówka. Uszyto już około 600 maseczek ale akcja trwa dalej. Kolejna partia ma trafić do wejherowskiego szpitala.
Wiejski Klub Kultury w Domatówku. Panie, które działają na rzecz tej miejscowości zaopatrzyły już w maseczki Szpital w Pucku, Domy Pomocy Społecznej w Pucku i Lulkowie. Część maseczek trafiła również do Starostwa Powiatowego w Pucku no i oczywiście do mieszkańców Domatówka. „Szyjemy z tego, co mamy i z tego co dostarczają nam mieszkańcy. Staramy się pomagać w miarę naszych możliwości”- mówią Panie zaangażowane w akcję. W niespełna trzy tygodnie udało się uszyć ponad 2000 maseczek, a to jeszcze nie koniec akcji.
Gnieżdżewo- w tej miejscowości zorganizowana została akcja szycia maseczek pod nazwą „Mieszkańcy dla mieszkańców”. Organizatorami tej akcji jest, Wiejski Klub Kultury oraz Klub Seniora. Na chwilę obecną uszyto około 700 maseczek. Potrzeby są jednak większe, dlatego szycie trwa nadal.
Wiejski Klub Kultury w Połczynie zaangażował się w akcję pomocy podopiecznym Placówki Wielofunkcyjnej dla dzieci i młodzieży działającej w Kłaninie (placówka ta obecnie została przeniesiona do Pucka). Oczywiście podopieczni i opiekunowie otrzymają maseczki ale nie tylko. Trwa akcja pieczenia ciast, ciasteczek i zbierania produktów potrzebnych dla dzieci i młodzieży przebywającej w tej placówce. Trzeba dodać, że podjęta tu została również akcja szycia maseczek dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pacjentów z oddziałów dziecięcych okolicznych szpitali.
Wiejski Dom Kultury w Strzelnie. Tu akcja szycia maseczek również trwa. Maseczki szyte są nie tylko dla mieszkańców Strzelna ale dla każdego, kto jest w potrzebie. Pierwsza partia- 100 sztuk trafiła już do mieszkańców Strzelna.
Pierwsze partie maseczek ( po około 100 sztuk) docierają również do mieszkańców Błądzikowa, Osłonina, Leśniewa, Darzlubia, Mechowa. W tych miejscowościach pracownice Wiejskich Klubów Kultury podjęły się szycia maseczek dla potrzeb lokalnych społeczności.

Dom Kaszubski w Swarzewie na potrzeby szycia maseczek udostępnił maszynę będącą częścią wyposażenia placówki dla Stowarzyszenia „Turystyczne Swarzewo”, które
 zaangażowało się w tą piękną akcję dostarczając kolorowe  maseczki nie tylko mieszkańcom Swarzewa i okolic ale również zaopatrując w nie szpitale w Pucku oraz Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Wiesława Roszman- Selin (OKSiT w Gminie Puck)

GALERIA

Wprowadził:

Skip to content