Tak minęły nam ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021 z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, pomimo obowiązujących ograniczeń spowodowanych pandemią, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Puck, jak i całego Powiatu Puckiego.

Podczas dwóch tygodni ferii (04.01.2021-17.01.2021) nasi pracownicy przeprowadzili liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które pozwoliły na rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywnych wśród najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Za pomocą wielu technik i wielu materiałów robiliśmy liczne, oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka, zadbaliśmy o ptaki, tworząc karmniki i pokarm dla ptaków. Przygotowywaliśmy również zdrowe przekąski m.in. czekoladowe kulki owsiane; ozdabialiśmy chrupiące ciasteczka, a także dowiedzieliśmy się o zdrowych właściwościach owoców. Podczas różnorodnych zajęć kreatywnych stworzyliśmy: sówki z drewna, ozdobne skarbonki ze słoików, bryloki z filcu, slime, biżuterię: naszyjniki z tkaniny i bransoletki z muliny oraz wiele innych pięknych rzeczy

Dodatkowo w poniedziałki dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności muzyczne, ćwicząc grę na gitarze z nauczycielem muzyki i dyrygentem zespołu regionalnego „Bursztynki” Maciejem Kleisą.

OKSiT zorganizował również warsztaty ruchowe z tancerką i trenerką Dominiką Bernaśkiewicz. W piątek 8 stycznia poprowadziła zajęcia z podstaw tańca streetdance dla młodszej części odbiorców, a 13 stycznia – streching i ćwiczenia na zdrowy kręgosłup dla dorosłych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bezpłatne zajęcia z podstaw rysunku ołówkiem przeprowadzone przez architekt Arletę Olszak. Po zajęciach każdy uczestnik otrzymał miniprzewodnik, który pozwolił na dalsze ćwiczenie swoich umiejętności malarskich w warunkach domowych.

W ciągu dwóch tygodni ferii można było wziąć udział w sobotnich lekcjach archeologii online z przewodnikami Osady Łowców Fok w Rzucewie – Wiesławą Roszman-Selin i Piotrem Rumanowskim. Dozwolone było również zwiedzanie ścieżki dydaktycznej Parku Kulturowego.

Co więcej, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o gadach i płazach. Wiedzę, podczas jednych z naszych spotkań online, przekazał nam biolog Jarosław Wrosz 😊

Ośrodkowi Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck udało się również zorganizować premierę spektaklu dla dzieci agencji artystycznej theART z Katowic pt. „O Jasiu i Małgosi i chatce łakoci”. Kilkaset osób oglądało ją na naszych mediach społecznościowych.

Wszystkie nasze przedsięwzięcia odbywały się w warunkach domowych, zgodnie z panującymi obostrzeniami.

Dodatkowo dla urozmaicenia, dzieci miały okazję także nacieszyć się pięknym otoczeniem Parku Kulturowego Osada Łowców Fok. Wraz z przewodnikiem zwiedzały ścieżkę dydaktyczną i poznawały losy mieszkańców z epoki kamienia.

Mamy nadzieję, że się Wam podobało!  Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza zajęć oraz obserwowania naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych!

Wiktoria Gaffke, OKSiT

Galeria zdjęć

 

 

Wprowadził:

Skip to content