OKSiT

VIII Bieg Ziemi Puckiej na 10 km – Połczyno 11.09.2022

11 września br.  Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy z Urzędem Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku, Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Gdańsku, Państwową Strażą Pożarną, Policją Powiatową w Pucku, OSP Gnieżdżewo, Iskrą Połczyno oraz Gminnym Zrzeszeniem „Ludowe Zespoły Sportowe” w Pucku przeprowadził VIII Bieg Ziemi Puckiej na 10 km. W zawodach wystartowało 79 zawodników, którzy mieli do pokonania trasę 10 km z terenu Puszczy Darżlubskiej do Połczyna. Zwycięzcą ósmego biegu Ziemi Puckiej na 10 km został podobnie jak w roku ubiegłym Krzysztof Jednachowski z Pucka, który trasę biegu pokonał w 33 min i 18 s. Wśród kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Klahs z Połczyna (również triumfatorka ubiegłorocznych zmagań) uzyskując wynik 40 min i 42 sek. Oczekując na ceremonię wręczenia nagród zawodnicy częstowali się zupą, kawą oraz ciastem. Wszystkim uczestnikom medale wręczał Wójt Gminy Puck – Tadeusz Puszkarczuk.

Za zajęcie miejsc od I-VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali puchary. Ponadto w każdej kategorii wiekowej czołowa trójka otrzymała puchary (nagrody nie były dublowane). Wyróżniono również najlepszych strażaków OSP w kategorii mężczyzn i kobiet oraz najstarszego i najmłodszego zawodnika. Z pośród uczestników biegu rozlosowano 25 osób, które za okazaniem numeru startowego otrzymało upominki rzeczowe.

 Puchary i upominki rzeczowe wręczał zasłużony działacz sportowy – Waldemar Płomień  oraz Zastępca Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS – Jan Trofimowicz.

 Wyniki – 10km zawodników Ziemi Puckiej

Msc Nazwisko Imię Miejscowość Meta
1 JEDNACHOWSKI KRZYSZTOF PUCK 00:33:18.86
2 LABUDDA WOJCIECH PUCK 00:36:05.32
3 SZYMAŃSKI KRZYSZTOF DOMATÓWKO 00:37:13.99
4 KALETA TOMASZ GOSZCZYNO 00:37:27.75
5 LABUN ZENON MRZEZINO 00:38:29.28
6 JEDNACHOWSKI ARTUR DARZLUBIE 00:38:58.41
7 NACZKE GRZEGORZ ŻELISTRZEWO 00:39:03.62
8 CIEŚLAK BARTOSZ ŻELISTRZEWO 00:40:32.50
9 KLAHS KATARZYNA POŁCZYNO 00:40:42.36
10 JEKA RAFAL ŁEBCZ 00:41:01.17
11 SZEWKA MACIEJ DARZLUBIE 00:41:08.35
12 MICKIEWICZ-SZYMAŃSKA ILONA DOMATÓWKO 00:42:54.94
13 DETTLAFF IRENEUSZ GNIEŻDŻEWO 00:43:00.13
14 HUBERT JAKUB KOSAKOWO 00:43:25.88
15 DAWIDOWSKI ROMAN PUCK 00:43:53.86
16 WILLNER WALDEMAR DOMATÓWKO 00:44:02.35
17 KAŁASKA RADOSŁAW REWA 00:44:16.12
18 BOLIN JÓZEF WŁADYSŁAWOWO 00:44:23.49
19 JEDNACHOWSKI RADOSŁAW DARZLUBIE 00:44:29.49
20 STROMIDŁO JAN SWARZEWO 00:44:49.23
21 ZIELKE CEZARY MAŁA PIAŚNICA 00:45:24.81
22 KRÓL BENEDYKT WERBLINIA 00:45:26.44
23 HINTZKE LESZEK LEŚNIEWO 00:46:19.85
24 MISLISZ PIOTR OSŁONINO 00:46:24.20
25 SZEWKA MARCIN MECHOWO 00:46:26.80
26 HINCKA MARZENA GNIEŻDŻEWO 00:46:29.59
27 KACZYKOWSKI KAROL ŻELISTRZEWO 00:46:44.94
28 STANKIEWICZ IWONA REKOWO GÓRNE 00:47:45.64
29 LADEMANN ALICJA DARZLUBIE 00:48:13.94
30 CZERWICKI ARTUR ZDRADA 00:49:12.52
31 PULCZYŃSKA ANNA STARZYNO 00:49:28.90
32 OBERZIG MATEUSZ WŁADYSŁAWOWO 00:49:35.71
33 LADEMANN MACIEJ DARZLUBIE 00:50:12.24
34 CHOJNACKI MARIUSZ POŁCHOWO 00:50:40.44
35 LUNK KRZYSZTOF PUCK 00:51:56.13
36 ŁYSAKOWSKI ADAM PUCK 00:52:57.41
37 CESZKE BŁAŻEJ STRZELNO 00:53:46.26
38 LEWIŃSKA DOMINIKA WŁADYSŁAWOWO 00:53:59.24
39 GÓRSKA-STUCKA ANNA WŁADYSŁAWOWO 00:54:18.48
40 PATALAS ANGELIKA CHŁAPOWO 00:54:30.53
41 GAWĘDA BOŻENA -SKWIERCZ GOŚCICINO 00:55:21.99
42 BOZA BEATA CHŁAPOWO 00:56:00.75
43 BERNAT ANTONI PUCK 00:56:15.54
44 KOLLEK ANNA WŁADYSŁAWOWO 00:56:20.59
45 GROENWALD DARIUSZ POŁCZYNO 00:58:02.49
46 REKWARD ZDZISŁAW RZUCEWO 01:03:45.62

 Wyniki – 10km zawodników spoza Ziemi Puckiej

Msc Nazwisko Imię Miejscowość Meta
1 MISZKE PATRYK WEJHEROWO 00:36:46.64
2 KOŚCIELSKI MARIUSZ RUMIA 00:38:04.36
3 KANKOWSKI PAWEŁ LUZINO 00:38:45.17
4 KRAWCZYK ANDRZEJ WEJHEROWO 00:39:28.77
5 BANIEL PAWEŁ RUMIA 00:39:50.00
6 OBERZIG TOMASZ REDA 00:40:52.89
7 PALIGA ARKADIUSZ RUMIA 00:40:57.61
8 WESOŁOWSKI PAWEŁ PRUSZCZ GDAŃSKI 00:40:59.05
9 BUTOWSKA KATARZYNA STAROGARD GDAŃSKI 00:41:14.65
10 PIETRUSZKA MIKOŁAJ KOSZALIN 00:41:49.77
11 JAROCH-LIDZBARSKA MAGDALENA CHWASZCZYNO 00:43:29.19
12 ŻABCZYŃSKI DANIEL RUMIA 00:43:54.93
13 STANKIEWICZ WITOLD GODĘTOWO 00:45:22.66
14 KWIATKOWSKA AGNIESZKA RUMIA 00:45:40.65
15 PROKOPIUK JAROSŁAW GDYNIA 00:45:58.92
16 BŁACHNIO JAROSŁAW WICKO 00:46:27.87
17 PIOTROWSKI MATEUSZ PRUSZCZ GDAŃSKI 00:47:38.84
18 MISZKE ZYGMUNT DARŻEWO 00:49:50.18
19 KANKOWSKA JUSTYNA LUZINO 00:50:56.39
20 MISZKE ANETA WEJHEROWO 00:51:02.88
21 MAKIEWICZ PIOTR OPOLE 00:51:06.76
22 SIWCZAK MARIUSZ SOBOWIDZ 00:53:03.67
23 JĘCZMION BARTOSZ ŁÓDŹ 00:53:40.29
24 KAMIŃSKA KARINA SOPOT 00:54:26.22
25 SZYMAŃSKI ADAM LĘBORK 00:56:36.19
26 ŁAPIGROWSKI JAN LĘBORK 00:57:29.31
27 RYCHERT ANNA GOWINO 00:57:29.44
28 SUCHODOLSKA ANNA WICKO 01:00:14.71
29 MAJSZAK JÓZEF GDYNIA 01:02:02.09
30 JĘCZMION SŁAWOMIR ŁÓDŹ 01:02:03.69
31 BABROWSKI RADOSŁAW ŁÓDŹ 01:02:36.78
32 JECZMION ANTONI ŁODŹ 01:10:54.80
33 JĘCZMION KRZYSZTOF ZGIERZ 01:10:57.32

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI:

GALERIA ZDJĘĆ:

Wprowadził:

Skip to content