VIII Rodzinny Turniej Wsi

Tegoroczny turniej odbył się w miejscowości zwycięzców z roku ubiegłego czyli w Rekowie Górnym w Szkole Podstawowej. Organizatorami imprezy byli: Gmina Puck, Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Sołectwo Rekowo i Szkoła Podstawowa w Rekowie Górnym.

Turniej otworzył Dyrektor OKSiT Jan P. Dettlaff. Sędzią zawodów był Wiesław Oberzig- Główny Instruktor ds. Sportu w OKSiT

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z dziewięciu sołectw: z Domatówka rodzina Szymańskich, z Gnieżdżewa  rodzina Dudojć, z Leśniewa rodzina  Szefka, z Połchowa rodzina Chojnackich, z Połczyna rodzina Groenwald, z Rekowa Górnego rodzina Wojtas, ze Sławutowa rodzina Woźniak, ze Swarzewa rodzina Pieper, z Werblini rodzina Kuchnowskich.

Rodziny startowały w następujących konkurencjach: rzut lotką do celu, kręgle, ringo, unihokej, sprawnościowy tor przeszkód, skakanka rodzinna, układanie puzzli, jabłko na sznurku  i oczywiście konkurencja przewodnia rzut beretem.

W rzucie lotką najlepsza była rodzina Wojtas, w kręglach rodzina Szefka, w ringo rodzina Szymańskich.  Na torze przeszkód najlepsi  okazali się Woźniakowie, w skokach przez skakankę zwyciężyli Wojtasowie. Z Puzzlami najszybciej poradzili sobie Woźniakowie. Do bramki kijem hokejowym najcelniej strzelali Szefkowie. Jabłko najszybciej zjedli Chojnaccy, a beret najdalej poleciał Szymańskim.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli: Damian, Alicja, Dawid i Julia Wojtas z Rekowa Górnego. Na drugiej pozycji uplasowali się Krystian, Joanna i Weronika Szefka z Leśniewa. Trzecie miejsce zajęli Krystian, Agnieszka, Weronika i Radek Szymańscy z Domatówka.

Nagrody wręczył Wójt Gminy Puck- Tadeusz Puszkarczuk.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody.

Mariola Parchem OKSiT

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6073358884727597889]

Wprowadził:

Skip to content