W czerwcu w Żelistrzewie

W Żelistrzewie latem udało się połączyć wydawałoby się to co niemożliwe ;a mianowicie wypoczynek z twórczą pracą. Już w czerwcu odbyło się integracyjne spotkanie członków KGW ze sołtysem i p. J. Roszman w Ośrodku Kolonijnym „Olimp”. Był to niezwykły czas; czas zarówno wspomnień i podsumowań, ale przede wszystkim planowania i szukania pomysłów na dalsze działania na rzecz lokalnej społeczności.

W tym m-cu zaczęliśmy od prac porządkowych wokół WDK- wyczyszczono kostkę brukową oraz założono rabaty wokół ogrodzenia.

Ważnym wydarzeniem był Dzień Dziecka; kiedy to najmłodsi mieszkańcy naszej wsi otrzymali słodycze z rąk bohaterów dziecięcych bajek, w role których wcielili się: M. Hallmann i Sz. Dettlaff. Niezwykłą podróżą traktorkiem-retro zawiadował kaszubski przewodnik –pan J.Roszman.

Braliśmy udział w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych w Pucku, zajmując w nich zaszczytne III miejsce.

Niezwykle ciekawym i doniosłym zajęciem było porządkowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Wykonano również wiele zdjęć ,które nie tylko przypominają nam historię naszej okolicy ,ale także posłużą do wykonania niezwykłego Kalendarza 2021- pt.” Kapliczki i krzyże w krajobrazie kaszubskiej wsi”.

Pani M.Krauze udekorowała miejscowe przystanki PKS-u pięknymi motywami z haftu kaszubskiego.

W tym miesiącu opróżniliśmy kolejne dwa pojemniki – ,,Czerwone Serduszka”; a ich zawartość (plastikowe nakrętki) przekazaliśmy potrzebującym – zainteresowanym rodzinom.

Dużym zainteresowaniem cieszą się cykliczne zajęcia z Zumby, odbywające się we wtorki i czwartki. Te spotkania to doskonały lek na wszystkie troski i smutki – tak mówią jej uczestniczki.

Żelistrzewo: czerwiec

Wprowadził:

Skip to content