W grudniu w Sławutowie

W Grudniu w Sławutowie

02.12. Odbył się Wieczornica pt. „Gwiôzdka jak za dôwnych lat” z inicjatywy WKK Celbowo przy współpracy WKK Sławutowo, Domatówko, Gnieżdżewo. Celem spotkania było przywołanie wspomnień dotyczących tradycji wigilijnych z czasów naszych dziadków. W spotkaniu wzięło udział 17 mieszkańców z naszego sołectwa.
09.12.W ramach mikołajek zorganizowaliśmy wyjazd do kina na filmy pt.: “KOKO” oraz “Listy do M 3”.
Z propozycji wyjazdu skorzystało 50 osób.
10.12. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Spotkaniu Rodzin Muzykujących. Nasze sołectwo reprezentowała rodzina Adas w składzie: Artur-klawisz oraz wokal, Michalina i Antoni-wokal. Nasz zespół zaprezentował piosenki pt.: “Moja miłość”, “Mały biały domek” oraz “Kareta złota”.
15.12. Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. W iście świątecznej atmosferze powstały oryginalne stroiki oraz ciekawe ozdoby choinkowe. W zajęciach brały udział 24 osoby.
17.12.2017 Tradycyjnie WKK Sławutowo wzięło udział na Gminnym Wieczorze Bożonarodzeniowym. Po części artystycznej na wszystkich gości i artystów czekał tort.
28.12.2017 W naszym Klubie odbyła się projekcja filmu pt.: “MANTEL TREGER”, którego reżyserem jest Beata Hincke z Chłapowa. Po seansie wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami przy kawie i ciastku.

Joanna Adas Animator kultury w WKK w Sławutowie

Wprowadził:

Skip to content