W grudniu w Sławutowie

W Grudniu w Sławutowie

02.12. Odbył się Wieczornica pt. „Gwiôzdka jak za dôwnych lat” z inicjatywy WKK Celbowo przy współpracy WKK Sławutowo, Domatówko, Gnieżdżewo. Celem spotkania było przywołanie wspomnień dotyczących tradycji wigilijnych z czasów naszych dziadków. W spotkaniu wzięło udział 17 mieszkańców z naszego sołectwa.
09.12.W ramach mikołajek zorganizowaliśmy wyjazd do kina na filmy pt.: „KOKO” oraz „Listy do M 3”.
Z propozycji wyjazdu skorzystało 50 osób.
10.12. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Spotkaniu Rodzin Muzykujących. Nasze sołectwo reprezentowała rodzina Adas w składzie: Artur-klawisz oraz wokal, Michalina i Antoni-wokal. Nasz zespół zaprezentował piosenki pt.: „Moja miłość”, „Mały biały domek” oraz „Kareta złota”.
15.12. Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. W iście świątecznej atmosferze powstały oryginalne stroiki oraz ciekawe ozdoby choinkowe. W zajęciach brały udział 24 osoby.
17.12.2017 Tradycyjnie WKK Sławutowo wzięło udział na Gminnym Wieczorze Bożonarodzeniowym. Po części artystycznej na wszystkich gości i artystów czekał tort.
28.12.2017 W naszym Klubie odbyła się projekcja filmu pt.: „MANTEL TREGER”, którego reżyserem jest Beata Hincke z Chłapowa. Po seansie wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami przy kawie i ciastku.

Joanna Adas Animator kultury w WKK w Sławutowie

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content