W grudniu w Swarzewie

Szczególnym miesiącem w całym roku kalendarzowym na pewno jest grudzień. Już od jego pierwszych dni wczuwamy się w jego wyjątkowy nastrój. Zarówno spotkania, zajęcia czy warsztaty podejmują w tym czasie tematy związane ze świątecznym klimatem.
Miesiąc rozpoczęliśmy od spotkania zawiązanego z pracą z seniorami, którzy tworzą koła działające przy Wiejskich Klubach czy Domach Kultury. Podczas spotkania poruszono głównie zagadnienia związane z oczekiwaniami, potrzebami a także problemami związanymi z pracą z tą częścią społeczeństwa. Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za cenne rady i wskazówki.
W grudniu dużym zainteresowaniem cieszyły się cotygodniowe zajęcia kreatywno- manualne podczas których nie tylko dzieci, ale również i dorośli tworzyli piękne, świąteczne ozdoby.
Długo oczekiwanym wydarzeniem było Spotkanie z Gwiazdorem, na które przybyli najmłodsi mieszkańcy Swarzewa wraz z rodzicami. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiła nietypowa iluminacja świetlna stanowiąca doskonałe tło do rodzinnych fotografii w pięknej świątecznej scenerii.
W pierwszych dniach grudnia, korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia “Turystyczne Swarzewo” gościliśmy miłą i sympatyczną panią Anię, która z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o kosmetykach i ich zastosowaniu.
Działania grudniowe zakończyła akcja: Podziel się świętami. Duża ilość pierników wraz ze świątecznymi życzeniami trafiły do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pucku. Za nieocenioną pomoc i ogromne zaangażowanie w akcję szczególne podziękowania kieruję do Pań: Beaty, Elżbiety i Krystyny.
DZIĘKUJĘ

Animator Kultury w OKSiT
Wiesława Roszman- Selin

Galeria

Wprowadził:

Skip to content