W grudniu w Żelistrzewie

Galeria
W grudniu w Wiejskim Domu Kultury trwały intensywne przygotowywania do obchodów tradycji około bożonarodzeniowych. Przygotowywana wcześniej kapusta kiszona i śledzie marynowane zostały rozdysponowane wśród mieszkańców. Panie z KGW udekorowały pierniki. Ostatnie „szlify” otrzymał też nasz kalendarz sołecki na 2021 rok pt. ”Kapliczki i Krzyże w Żelistrzewie”. Przygotowywaliśmy również prezenty mikołajkowe dla małych mieszkańców Żelistrzewa. W zachowaniu bezpieczeństwa i wymaganego dystansu Mikołaj rozdał najmłodszym upominki.  Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą bombkę. Zwycięska ozdoba nawiązywała do naszego Krecika stojącego na wysepce przy WDK. Jej Autorem jest Monika Kocubowska.
W grudniu w naszej miejscowości odbył się turniej w Badmintona. Udział w nim wzięło 14 osób. Zwycięzcami zostali Julian Damaszke i Damian Damaszke.
Na święta razem z grupą Małych Paneszek przygotowaliśmy film z małą inscenizacją „paneszkowych harców”.
Na przełomie grudnia i stycznia rozstrzygnięty został konkurs ZABŁYSLNIJ NA ŚWIĘTA. Czteroosobowa komisja wybrała 10 najpiękniej ozdobionych świątecznie lampkami domów. Żelistrzewo w czasie Świąt Bożego Narodzenia wyglądało bardzo klimatycznie.

Szymon Dettlaff Animator kultury w WDK w Żelistrzewie

Wprowadził:

Skip to content