W lipcu w Strzelnie

Lipiec pierwszy miesiąc wakacji.
W pierwszym tygodniu odbyło się spotkanie organizacyjne wraz z dziećmi. Ustalenie planu zajęć. Dokonaliśmy analizy wśród obecnych aby sprawdzić jakich zajęciach lub w jakim typie aktywności chcą uczestniczyć. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowo rekreacyjne tj. wycieczki rowerowe wraz z piknikiem, zajęcia kulinarne i plastyczne…
W kolejnym tygodniu gościliśmy na sali Teatr Blaszany Bębenek z pięknym przedstawieniem Alicja w Krainie Czarów. Sztuka zgromadziła wiele młodych widzów nie tylko z naszej miejscowości ale również z sąsiadujących klubów. W trzecim tygodniu lipca zostaliśmy zaproszeni do Zelistrzewa do pięknego Ośrodka OLIMP w których odbyły się rozgrywki klubowe. To wydarzenie zgromadziło wiele dzieci i młodzieży aby razem przy wspólnej zabawie miło spędzić czas rozrywkowo sportowy. Kilka uczestników z naszej miejscowości wróciło z pięknymi medalami.
Przedostatni tydzień upłynął nam na zajęciach kulinarnych i plastycznych a tydzień podsumowaliśmy Piknikiem sportowym na Boisku Wiejskim w ramach akcji Zachowaj trzeźwy umysł.
W ostatnim tygodniu lipca odbył się Rajd Rowerowy Bliżej sportu dalej od używek. Przystankiem wycieczki była Stanica w Swarzewie w której korzystaliśmy z rowerków wodnych. Ten dzień był jednym z piękniejszych dla naszych najmłodszych.
Poza planem pracy w Domu Kultury odbywają się cyklicznie co czwartek Spotkania Klubu Seniora. Członkowie uczestniczą w zajęciach sportowych, wycieczkach rowerowych i spacerach Nordic walking.
Dodatkowo sołtys wsi w prowadzi w wybrane dni zajęcia z Ping ponga.
W drugim i trzecim tygodniu lipca odbyły się rozgrywki Skata i podsumowanie roku przy słodkim poczęstunku.
Ostatniego lipca na Sali odbyło się zebranie podsumowujące działalność LZS. Wybrano nowego Prezesa i zarząd.

GALERIA

Animator kultury w WDK w Strzelnie
Paulina Konkel

Wprowadził:

Skip to content