W listopadzie w Osłoninie

Listopad 2020 w WKK Osłonino zaczęliśmy od zajęć tanecznych dla dzieci i zumby dla dorosłych. Odbyły się zajęcia plastyczne na których robiliśmy lampiony z makaronu i przygotowywaliśmy wystrój klubu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na zajęciach kulinarnych piekliśmy zakręcone frytki.

Niestety listopad przyniósł nam kolejne obostrzenia w związku z pandemią. Jednym z nich było zamknięcie klubów dla uczestników zajęć, ale to nie powstrzymało nas od prowadzenia działalności. Dokończyliśmy przygotowanie wystroju klubu na 11-go listopada i w dniu święta z delegacją złożyliśmy hołd i kwiaty od mieszkańców Osłonina w Zdradzie przy pomniku Trybuna Kaszub.

Sadziliśmy kwiaty w różnych miejscach wioski otrzymane z programu Rządowego po Wszystkich Świętych. Sprzątaliśmy klomb przy przystanku na wjeździe do Osłonina. Stałe stacjonarne zajęcia plastyczne przenieśliśmy do internetu za pomocą łączeń online na żywo, na których robiliśmy pingwinki ze skarpetki i stroiki adwentowe na plastrze drewna. Podstawowe materiały można było pobrać w klubie dzień przed planowanymi zajęciami. Przygotowałam nagranie filmiku który został wyemitowany na stronie oksitpuck.pl, na którym pokazałam jak zrobić choinkę z filcu. Mimo pandemii spotykamy się by razem spędzić czas tworząc ciekawe rzeczy.

Aleksandra Karsznia Animator Kultury w WKK Osłonino

GALERIA

Wprowadził:

Skip to content