W lutym w Żelistrzewie

W lutym oprócz cotygodniowych spotkań lokalnych kół zainteresowań, stowarzyszeń i organizacji w naszym Domu Kultury w Żelistrzewie skupiliśmy się na organizacji ferii zimowych dla dzieci.

Podczas wakacji zimowych przeprowadzono zróżnicowany program zajęć i atrakcji dla dzieci.

Ferie rozpoczęliśmy warsztatami kulinarnymi, których efektem były amerykańskie, walentynkowe pankejki. W naszym domu kultury odbywały się również cotygodniowe lekcje tańca: hiphopu, swingu i jazzu z instruktorami Kreatywnej Szkoły Tańca z Wejherowa  oraz Szkoły Tańca Bailla z Pucka.

We wtorki dzieci miały możliwość wziąć udział  w animacjach „Mistrzowie zabawy” prowadzonych przez animatorkę „Urodzinek u Halinki”. Uczestnicy ferii mogli również rozwijać swoje umiejętności plastyczno-manualne na warsztatach kreatywnych, podczas których zrobiły pokarm dla ptaków, pejzaże zimowe, biżuterię z modeliny, mini zoo z plasteliny oraz dekoracje z gliny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia malarskie pt. „Martwa Natura” prowadzone przez instruktorkę grupy ArtMania – Ulę Stachowiak.

Odwiedził nas także teatr z Krakowa z przedstawieniem pt. „Lodowa Kraina”. Zgromadził w naszym Domu Kultury wiele małych odbiorców.

Co więcej, w Galerii pod Lipami w ostatnim tygodniu lutego miała miejsce wystawa pająków i skorpionów. Tygodniowa ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Puck.

Ponadto w lutym udało się nam również zorganizować konkurs plastyczny pt. „Niezwykła maska karnawałowa”, którego wyniki można było podziwiać na wyeksponowanej wystawie w sali głównej naszego domu kultury.

W lutym odbyło się również Spotkanie Sprawozdawczo-Wyborcze Kół Gospodyń Wiejskich, Zebranie sołtysów z władzami gminnymi, Sesja Gminy Puck, Mistrzostwa Gminy Puck w Warcabach oraz w Szachach. Pod koniec miesiąca w ramach akcji #Pomorzesięszczepi” udostępniliśmy „Szczepibusowi”  przestrzeń w naszej placówce kultury.

 

Wiktoria Gaffke Instruktor ds. kultury w OKSiT w Gminie Puck

Wprowadził:

Skip to content