W sierpniu w Błądzikowie

Foto

W sierpniu w Błądzikowie:

Drugi miesiąc wakacji spędziliśmy również bardzo aktywnie- były ciekawe zajęcia w klubie oraz dużo wyjazdów i wycieczek do okolicznych atrakcji.

Teatrzyk „Legenda o bursztynie”- sierpień rozpoczęliśmy wyjazdem w poniedziałkowe przedpołudnie grupą 10 osób na teatrzyk do WDK w Żelistrzewie- było bardzo ciekawie.

Wycieczka Szlakiem Grot Mechowskich, Diabelski Kamień, Boża Stópka- wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania grot, wysłuchaliśmy historii ich odkrycia, następnie przeszliśmy się na ulicę Widokową w Mechowie, skąd podziwialiśmy przepiękny krajobraz. Na koniec udaliśmy się do Diabelskiego Kamienia i Bożej Stópki- oba kamienie wywołały zaskoczenie wśród uczestników wycieczki.

Dzień baniek mydlanych- drugi tydzień sierpnia rozpoczęliśmy dniem baniek mydlanych- dzieci ochoczo puszczały wielkie bańki na placu zabaw przed klubem.

Warsztaty z makramy- podczas warsztatów, które poprowadziła dla nas p. Agnieszka Szymańska tworzyliśmy cuda ze sznurka, poznaliśmy sztukę makramy, dzieci z zapałem tworzyły makramowe breloczki.

Wyjazd do WKK w Sławutowie: Pieczenie chleba, wyrabianie masła, gry i zabawy dla dzieci- razem z klubowiczami z Gnieżdżewa i Połchowa skorzystaliśmy z gościnności p. Joanny, która zaprosiła nas do wspólnego wypieku chleba w piecu ogrodowym oraz wyrobu masła. Niektórzy z nas pierwszy raz piekli chleb i samodzielnie wyrabiali masło. Ponadto dzieci skorzystały z pięknej pogody i hasały na placu zabaw. Było pysznie i miło.

Podchody „Z zagadką po Błądzikowie”- jak co roku nie zabrakło również wakacyjnych podchodów, z zadaniami, po naszych ścieżkach. Podzieleni na dwie drużyny wyruszyliśmy ku przygodzie. Każda z drużyn miała do wykonania na swojej trasie po 6 zadań. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek na świeżym powietrzu.

Wyjazd do Stanicy Wodnej w Swarzewie- korzystając z pięknej pogody w poniedziałkowe przedpołudnie wybraliśmy się do pobliskiego Swarzewa, aby popływać na rowerkach wodnych.

Malowanie kredą na asfalcie- w słoneczne popołudnie zajęcia plastyczne przenieśliśmy na świeże powietrze, rysunkami malowanymi kredą upiększyliśmy ul. Malinową.

Zajęcia kulinarne- podczas zajęć kulinarnych dzieci samodzielnie przygotowały hamburgery. Było smacznie.

Rodzinny Turniej Sportowy „Mamo, Tato pobaw się ze mną” oraz biesiada rodzinna „Zakończenie Wakacji”- w sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na placu przed klubem, aby wspólnie pożegnać upływające wakacje oraz rozegrać II Turniej Sportowy. W turnieju wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn, które miały do wykonania 6 konkurencji sportowo- rekreacyjnych. Nie liczyła się wyłącznie szybkość, ale również precyzja wykonania. Za 3 pierwsze miejsca przyznano pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez OKSiT w Gminie Puck. Na zakończenie turnieju przygotowano poczęstunek- kiełbaski z grilla i frytki.

Ponadto w sierpniu odbywały się zajęcia stałe: we wtorki zajęcia plastyczne, w środy aerobic dla Pań. Podczas zajęć plastycznych w miesiącu sierpniu wykonaliśmy ramki z drewnianych szpatułek oraz malowaliśmy na koszulkach.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się zebranie Rady Sołeckiej oraz zebranie wiejskie.

Wakacje w naszym klubie były pełne wrażeń, ciekawych zajęć i pozytywnych przeżyć.

Animator Kultury w WKK w Błądzikowie Ewelina Dettlaff

Wprowadził:

Skip to content