W sierpniu w Żelistrzewie

W sierpniu po raz kolejny wróciliśmy do Rzucewa, do Osady Łowców Fok. Tam uczestniczyliśmy w prelekcji p. P. Rumanowskiego na temat tego niezwykłego wciąż mało znanego miejsca.

Niezwykłym wydarzeniem była Seniorada, która odbyła się w Połczynie. Dwa złote medale dla naszej wsi wywalczyła p. Danuta Bemke.

Dzięki uprzejmości p. M. Selonke – Radnego Gminy Puck i właściciela osady, mogliśmy znaleźć się w ciekawym miejscu – Osadzie Średniowiecznej w Sławutowie. Uczestniczyliśmy w pokazie lepienia przedmiotów z gliny oraz tworzenia ozdobnych plecionek.

Byliśmy także w Swarzewie w Stanicy Wodnej, gdzie z wielkim zapałem korzystaliśmy z kajaków i rowerów wodnych. Wielu uczestników wyprawy po raz pierwszy w życiu korzystało z atrakcji stanicy.

Po Plenerze Rzeźbiarskim przyszedł czas na Plener Malarski. Wspaniałe panie (7osób) z ekipy Art-Mania nadały kolorytu naszym bohaterom bajek. Teraz rzeźby wyglądają nie tylko pięknie, ale wprost bajecznie.

Koniec miesiąca to niezwykłe wydarzenie – wernisaż kaszubskich wycinanek, autorstwa p. E. Gniazdowskiej. Pokaz ten wywołał wielkie zainteresowanie, gdyż jest to poniekąd nowatorska technika plastyczna, dotąd nie kojarzona z Kaszubami.

Wakacje zakończyliśmy teatrzykiem dla najmłodszych. Dzieci (i nie tylko dzieci) obejrzały bajkę pt.:”Jantarek”.
Szymon Dettlaff Animator kultury w WDK w Żelistrzewie

Galeria

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content