W styczniu w Swarzewie

Tematy styczniowych zajęć i spotkań skupiły się wokół tematyki noworocznej i zbliżających się dużymi krokami Dniach Babci i Dziadka. Na zajęciach kulinarnych piekliśmy ciasteczka dla dziadków a na zajęciach kreatywnych powstały kaszubskie serduszka dla kochanych babć. Nie zabrakło również kaszubskiego akcentu, przygotowanego w postaci nagrania kaszubskich życzeń dla wszystkich Ôm i Ôpów.  Z serca płynące życzenia trafiły do wielu kaszubskich domów.

Z sercem związana była również akcja odbywająca się nie pierwszy raz w Domu Kaszubskim. Spotkanie zorganizowane przez Fundację 3Maliny, przy ogromnym wsparciu Stowarzyszenia “Turystyczne Swarzewo” zawsze skupia kilkanaście osób chętnych do szycia poduszek w kształcie serca dla kobiet po mastektomii. Poduszka  o tym kształcie łagodzi ból, wspomaga przepływ limfy oraz samą rehabilitację. Akcja tego typu zawsze budzi świadomość, że WARTO POMAGAĆ.

Na koniec stycznia również z dużym, czerwonym i bijącym sercem zagraliśmy w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Szkoły Podstawowej w Swarzewie oraz dobroczynności mieszkańców udało się zebrać pokaźną kwotę i wspomóc Fundację WOŚP.

Z serca dziękuję Pani Bożenie Korth- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Swarzewie, całemu gronu pedagogicznemu oraz wolontariuszom: Gabrysi, Wiktorii i Stasiowi.

Animator Kultury w OKSiT Wiesława Roszman- Selin

Galeria

Wprowadził:

Skip to content