Wakacje 2014 w Błądzikowie

Sobótka odbyła się na placu przy Wiejskim Klubie Kultury w Błądzikowie. Przygotowaliśmy ognisko, przy którym przybyli mieszkańcy Błądzikowa piekli kiełbaski. Można było potańczyć przy muzyce mechanicznej. Dzieci korzystały z nowo zamontowanej zjeżdżalni, karuzeli, koników bujanych i huśtawki oraz bilarda i tenisa stołowego w sali klubu. Atrakcją była przejażdżka wozem konnym po okolicy. Kiełbaski i poczęstunek ufundowała Rada Sołecka Błądzikowa.

W lipcu wybraliśmy się z grupą dziećmi na przedstawienie teatralne pt.: „Pchła Krętaczka”,wystawiane w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie. Nasze dzieciaki czynnie brały udział w przedstawieniu.

Wspólnie z gospodarzem Wiejskiego Klubu Kultury w Osłoninie zorganizowaliśmy spotkanie z ciekawym człowiekiem a był to Pan Jerzy Rutowicz – kierownik produkcji między innymi filmu „Sami Swoi”. Spotkanie odbyło się w ośrodku wczasowym „ANNA” w Osłoninie.

Wydarzeniem tego lata w naszej miejscowości było wymurowanie grilla na placu przy klubie z polnych kamieni. Projektantem i wykonawcą grilla był Waldemar Ferdynus z pomocą Karola Marzejon. Prace wykonali w czynie społecznym. Waldemar Ferdynus wykonał również i zamontował fontannę w stawie, która ma za zadanie napowietrzanie wody, do której zostały wpuszczone nowe ryby zakupione przez mieszkańców – miłośników wędkowania. Wykonawcom serdecznie gratulujemy pomysłu.

Jak co roku przygotowaliśmy punkt z wodą i napojami dla uczestników VI Półmaratonu Ziemi Puckiej, którego trasa przebiega przez Błądzikowo. Przygotowanie polega na ustawieniu stołów z wodą w kubkach oraz moczeniu gąbek, następnie podajemy przygotowane napoje i gąbki uczestnikom maratonu. Zawodnicy korzystają dwukrotnie z naszego punktu. W tym roku pomagało ok. 20 osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Irena Piontke  Animator Kultury w WKK Błądzikowo

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6045284685878319521]

Wprowadził:

Skip to content