Warsztaty edukacyjne w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie OKSiT w Gminie Puck

W Osadzie Łowców Fok coraz większą popularnością cieszą się zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych. Uczestniczą w nich dzieci w wieku szkolnym oraz osoby dorosłe. Goście zapoznawani są z prehistorią Gminy Puck i słuchają krótkiego opowiadania na temat przechowywanych w rzucewskim muzeum eksponatów archeologicznych. Dopełnieniem wykładu są krótkie prezentacje multimedialne wykonane przez pracowników Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Zajęcia w Osadzie to nie tylko wykłady i zwiedzanie. W trakcie wizyt odbywają się  praktyczne ćwiczenia dotyczące podstaw ceramiki i garncarstwa. Można też wykonywać przedmioty codziennego użytku z rogu oraz kości według dawnych wzorów i tradycji. Te interesujące zajęcia okraszone ciekawym komentarzem prowadzi znany twórca ludowy Józef Roszman. Nie gasnącym zainteresowaniem cieszą się: pracownia komputerowa z grami, roszadami, rebusami o tematyce archeologicznej i jazda konna na kucyku z „Stajni Zamkowej” w Rzucewie. Spotkania w Osadzie służą nie tylko poznawaniu prehistorii Pomorza. To także promocja wiedzy o jej bogatych walorach przyrodniczych, faunie i florze. Służą temu spotkania z pracownikami Stacji Morskiej w Helu, którzy w ramach programu „Błękitna szkoła” opowiadają o tym w trakcie wykładu i prezentacji multimedialnej.

Program edukacyjny Osady ma tendencje rozwojowe. Dotyczy m in. współpracy w realizacji programu „Horizon 2020” Działu Edukacji Stacji Morskiej w Helu. Jego celem będą wspólne zajęcia dla młodzieży szkolnej promujące wiedzę, o morzu i roli mieszkającego tu człowieka od prehistorii do czasów współczesnych.

Kończy się rok szkolny za nami etap miłej współpracy z młodzieżą szkolną. Rozpoczyna się organizacja zajęć z dziećmi wypoczywającymi na koloniach i półkoloniach. Do współpracy, zajęć i zwiedzania zapraszamy wszystkich. Przypominamy też o odbywających się na terenie Osady spotkaniach z archeologią. Takie wydarzenia to bezpośredni kontakt z pracownikami Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. To ciekawe opowieści o życiu człowieka w epoce neolitu i praktyczne warsztaty dotyczące używania i tworzenia prehistorycznych narzędzi. Najbliższe spotkanie pt. ”Niedziela z archeologią” 19 lipca.

 W imieniu gospodarza terenu Wójta Gminy Puck, Dyrektora OKSiTu, pracowników Osady, i Muzeum Archeologicznego w Gdańsku wszystkich Państwa serdecznie do nas zapraszamy.

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6165737268200854641]

Wprowadził:

Skip to content