Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Żelistrzewie już za nami

5 czerwca w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie, zainteresowane teatrem dzieci i młodzież z naszej gminy, miały możliwość wzięcia udziału w specjalnych 2,5 godzinnych warsztatach teatralnych przygotowanych przez OKSiT w Gminie Puck oraz dwie instruktorki teatralne: Katarzynę Filipowską-Czajka oraz Adriannę Matuszczak. 

Zorganizowane warsztaty teatralne pozwoliły uczestnikom na integrację oraz poznanie nowych osób zafascynowanych teatrem i innymi rodzajami sztuki. Dzieci miały świetną możliwość poznania języka teatru poprzez pracę nad świadomością swojego ciała, nad swoim głosem, dykcją oraz nad ruchem scenicznym. Pomogły w tym liczne ćwiczenia przygotowane przez instruktorki. Nie brakowało także zabaw budujących umiejętność pracy w zespole oraz zadań z rekwizytami.

Bardzo dziękujemy instruktorkom za profesjonalne przeprowadzenie i opracowanie planu warsztatów, a także stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery pracy dla młodych aktorów z naszej gminy.

Obserwując emocje i wypowiedzi uczestników podsumowujących warsztaty – możemy śmiało zapowiedzieć stworzenie gminnej grupy teatralnej, do której nabór wyruszy na początku nowego roku szkolnego. Śledźcie naszą stronę oraz media społecznościowe, by tego nie przegapić. Do zobaczenia! 

Wiktoria Gaffke, Gł. Instruktor ds. Kultury i Rekreacji OKSiT w Gminie Puck

 

Wprowadził:

Skip to content