Kłos Werblinia ponownie zwycięski! 28 września 2013 r. w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbył się drugi turniej Puckiej Ligi Baśki 2013/2014. W turnieju wzięło udział 122 zawodników w tym 6 kobiet z 23 drużyn.
Turniej zakończył się zwycięstwem Ryszarda Koziróg (Gran Krokowa) przed Eugeniuszem Ellwart (OSP Gnieżdżewo) oraz Markiem Radtke (Kłos Werblinia). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Kłos Werblinia grająca w składzie: Kazimierz Kwidziński, Maria i Juliusz Dominik, Marcin Piontke oraz Marek i Henryk Radtke, przed drużyną Gran Krokowa oraz ekipą Sokół Strzelno.
Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.
Czołówka klasyfikacji indywidualnej drugiego turnieju:
1. Koziróg Ryszard Gran Krokowa +172
2. Ellwart Eugeniusz OSP Gnieżdżewo +168
3. Radtke Marek Kłos Werblinia +167
4. Kaźmierczak Mariusz Gran Krokowa +156
5. Golla Wojciech Rybacy Władysławowo +154
6. Dominik Maria Kłos Werblinia +122
7. Wittbrodt Gertruda OSP Łebcz +113
8. Dampc Stanisław indywidualnie +112
9. Rohda Kazimierz Gran Krokowa +110
10. Maszke Andrzej Białogóra +105
11. Adas Wojciech Szpela I Władysławowo +102
12. Białk Józef Sokół Strzelno +101
13. Palczykowski Dawid Brzozaki Mechowo +100
14. Adas Mateusz Szpela I Władysławowo +95
15. Bresiński Stanisław OSP Mrzezino +93
Kromlicki Jan Kontra Radoszewo +93
Czołówka klasyfikacji drużynowej pierwszego turnieju:
Lp. Drużyna Punkty
stolikowe
1. Kłos Werblinia +436
2. Gran Krokowa +411
3. Sokół Strzelno +246
4. Brzozaki Mechowo +240
5. OSP Gnieżdżewo +208
6. Rybacy Władysławowo +206
7. OSP Mrzezino +178
8. Białogóra +130
9. OSP Łebcz +128
10. Pianka Gdynia +121
Czołówka klasyfikacji indywidualnej po dwóch turniejach:
Lp. Nazwisko i imię Drużyna Duże Punkty Małe Punkty
1. Wittbrodt Gertruda OSP Łebcz 175 +273
2. Koziróg Ryszard Gran Krokowa 145 +215
3. Kwidziński Kazimierz Kłos Werblinia 143 +280
4. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo 129 +194
5. Scheiba Zbigniew Kłos II Werblinia 120 +173
6. Minga Andrzej Białogóra 116 +202
7. Białk Józef Sokół Strzelno 116 +168
8. Radtke Marek Kłos Werblinia 110 +171
9. Ellwart Eugeniusz OSP Gnieżdżewo 110 +168
10. Kaźmierczak Mariusz Gran Krokowa 107 +172
11. Dettlaff Sylwester OSP Mrzezino 100 +161
12. Goyka Antoni Emeryci Mrzezino 93 +138
13. Tarnowski Kazimierz Sokół Strzelno 91 +159
14. Sitarz Adam Szpela II Władysławowo 90 +44
15. Brzozowski Andrzej Brzozaki Mechowo 89 +131
Czołówka klasyfikacji drużynowej po dwóch turniejach:
Lp. Drużyna Duże Punkty Małe Punkty
1. Kłos Werblinia 335 +795
2. Sokół Strzelno 270 +579
3. Gran Krokowa 225 +592
4. Brzozaki Mechowo 185 +419
5. OSP Łebcz 185 +381
6. OSP Mrzezino 170 +358
7. Strzecha Starzyno 155 +314
8. Pianka Gdynia 135 +217
9. Kłos II Werblinia 130 +236
10. Rekowianie Rekowo 120 +169
Następny turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie 12 października (sobota) o godz. 1700.
Pełną klasyfikację można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki www.pucka-liga-baski.p
info: Henryk Radtke