We wrześniu w Domatówku

Wrzesień przyniósł Wiejskiemu Klubowi Kultury w Domatówku wiele atrakcji i ciekawych aktywności.
Miesiąc rozpoczęto zajęciami kulinarnymi, podczas których dzieci przygotowywały słynne, amerykańskie pancake’i w zdrowszej wersji.
W następnym tygodniu przystrajano wnętrza klubu w jesienne dekoracje, które zostały przygotowane przez najmłodszych mieszkańców miejscowości podczas zajęć plastycznych. W klubie powieszono także klimatyczne oświetlenie.
W późniejszych dniach przeprowadzono zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których wykonano kilka łatwych eksperymentów naukowych. Uczestnikom w szczególności do gustu przypadł eksperyment z bańkami mydlanymi, butelką i balonem oraz mozaika na mleku.
Pobawiono się również masą solną, z której wykonano m.in. liście drzew, które można spotkać w okolicznych lasach.
Co więcej, zorganizowano dwa spacery z pupilami. Udało się odwiedzić okoliczny las, staw, a także zobaczyć konie i strusie. Podczas spaceru wspólnie posprzątano okolice, a po jednym ze spacerów rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski.
Ponadto, w jeden wrześniowy wieczór zorganizowano wieczór filmowy. Nie obyło się bez słonych przekąsek, które zjedzono przed rozpoczęciem seansu 🙂
Pod koniec miesiąca, w związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka dziewczynom udało się zrobić laurki dla chłopców, którzy często odwiedzają klub.

Wrzesień w Wiejskim Klubie Kultury minął nam miło i sympatycznie. Nauczyliśmy się nowych rzeczy, mogliśmy wykazać się kreatywnością, poznawaliśmy się oraz przebywaliśmy na świeżym powietrzu ze swoimi zwierzętami. Poprzez kilkukrotne akcje sprzątania okolicy przyczyniliśmy się także do poprawy wyglądu naszego otoczenia.

W Wiejskim Klubie Kultury w Domatówku na październik zaplanowano równie interesujące aktywności dla mieszkańców. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin! 🙂

Wiktoria Gaffke Animator kultury w WKK w Domatówku

Wprowadził:

Skip to content