WOŚP 2021

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już za nami! 🙂

Po wielu miesiącach przygotowań, obmyślaniu nowej, modyfikowanej strategii pasującej do otaczających nas obostrzeń, możemy śmiało powiedzieć, że 29 Finał WOŚP przebiegł bardzo sprawnie i pomyślnie! 🙂

Liczyliśmy się z tym, że wynik nie będzie przypominał naszego rekordowego wyniku z zeszłego roku… Pomimo wszystkich niesprzyjających warunków, udało się nam uzbierać łącznie 61.239,40 zł!!

W tym roku bez imprez, licytacji na żywo i loterii fantowych… ale z aukcją online zorganizowaną na Facebookowej grupie Gminy Puck. W tym roku przy pomocy naszych animatorów kultury, którzy pozyskali od wielu firm, twórców wyjątkowe przedmioty na aukcję, udało się nam sprawnie zorganizować i obsłużyć licytację online.

Wśród pozyskanych 168 rzeczy, uczestnicy aukcji mogli wylicytować m.in. rękodzieło, rzeźby, vouchery upominkowe na rozmaite usługi, spotkanie z archeologiem – Danutą Król, spotkanie z gawędziarzem kaszubskim – Józefem Roszman, kosze rozmaitości przekazane przez sklepy z Gminy Puck, pyszne ciasta, piękne obrazy, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bilety, zaproszenie na wypoczynek, bony podarunkowe do kwiaciarni, lekcję makijażu, kosmetyki, zaproszenia do restauracji, barów; zabawki, biżuterię, odzież i wiele innych….

Najdroższe przedmioty zostały wylicytowane za około 400 zł. Były to m.in voucher na wypoczynek o wartości 700 zł na weekend dla 4 osób w „Chłapowskiej Przystani” (wylicytowany za 410 zł) oraz obraz Ks. Romana Rychert z Żelistrzewa (wylicytowany za 401 zł).

W tym momencie chcieliśmy serdecznie podziękować firmom i osobom, które przekazały przedmioty na licytację… Spotkaliśmy się z bardzo dużym odzewem i silną chęcią pomocy. Nie musieliśmy długo szukać. Tak bardzo cieszymy się z naszej współpracy. 🙂

Nie obyło się również bez występów. W dzień finału wyemitowaliśmy znakomite występy tancerzy Klubu Tańca „Świat Tańca z Wejherowa”, którzy umilili nam tę wyjątkową, styczniową niedzielę J Film z występu możecie obejrzeć na naszej stronie internetowej i naszych mediach społecznościowych.

Do naszego sukcesu przyczyniły się także firmy, które umieściły Sztabowe Puszki Stacjonarne  w ich punktach usługowych. Pełną listę z wymienionymi przedsiębiorstwami znajdziecie na naszej stronie internetowej, klikając w ten link:

http://oksitpuck.pl/wosp/?fbclid=IwAR2-PMByUL6Qs_0gcz9SCqhDXERJj-pGvwQhUPGpY5rD7CpQ4TIj6LeJb1I

W tym roku graliśmy RAZEM, dla jednego celu. Nie było żadnej rywalizacji. Nie dzieliliśmy wyniku na poszczególne miejscowości, tak jak dotychczas. W całą akcję zaangażowały się różne podmioty:  wyżej wspomniane firmy, anonimowi darczyńcy, nasi przekochani wolontariusze, którzy zmagali się z mrozem, Ochotnicza Straż Pożarna, samorządowcy, działacze społeczni oraz artyści…

Pokazaliśmy, że w tak szczytnym celu, pomimo wielu utrudnień umiemy współpracować i działać RAZEM.

Szef Sztabu OKSiT w Gminie Puck, Wiktoria Gaffke

Wprowadził:

Skip to content