Wspomnienia o Bolesławie Bork. Rozmowa z Małgorzatą Szlas. Wyniki konkursu poetyckiego.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu sylwetkę zasłużonego działacza społecznego; poety; nauczyciela, zamieszkującego Rekowo Górne – Bolesława Bork.

Opowiadać o nim będzie jego córka- Pani Małgorzata Szlas, która przedstawi jego osobę z nieco innej, rodzinnej perspektywy.

Poświęćmy kilka minut na refleksję. Posłuchajmy inspirującej biografii cenionego człowieka, który ze swoimi niezwykłymi dokonaniami, do końca swoich dni pozostał skromnym i życzliwym człowiekiem.

Co więcej, Świetlica Wiejska w Rekowie Górnym, działająca przy Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, zorganizowała w kwietniu konkurs pt. „I Ty możesz być poetą…” ku pamięci urodzin pana Bolesława Bork- poety, pedagoga, społecznika, kaszubskiego gawędziarza.

Inspiracją do konkursu była osoba Pana Bolesława Bork, człowieka bardzo skromnego, pracowitego o sercu i duszy społecznika, otwartego dla każdego człowieka.

Do Świetlicy Wiejskiej wpłynęły 4 wiersze. Wyznacznikami był temat „Moja miejscowość”, minimum 10 wersów, wiersz ciągły lub z podziałem na zwrotki.

Mamy nadzieję, iż konkurs rozbudził pasję przelewania słów na kartkę i zapisywania wszystkich tych myśli, które tak pięknie mogą zaistnieć.

Wszyscy „młodzi poeci” zostali nagrodzeni zestawami do pisania oraz dyplomami ufundowanymi przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

W załączniku publikujemy nagrodzone prace konkursowe.

Postarajmy się kontynuować tę ideę pisania co rok w kwietniu, ku pamięci urodzin Pana Bolesława Bork.

Biografia pana Bolesława niech będzie takim drogowskazem, wskazówką dla młodego pokolenia, iż poprzez pracę, sumienność, zdobywanie wiedzy, człowiek może dużo osiągnąć.

Renata Badtke, animator kultury Rekowo Górne

Wiersze- konkurs poetycki- Rekowo Górne

Wprowadził:

Skip to content