Wydział Artystyczny zaprasza dzieci na studia – Każde dziecko jest artystą!

Czy Wasze dzieci interesują się sztuką? Rysują na każdym skrawku papieru? A ściany ich pokoju to autorska galeria? Zapiszcie je na studia na Wydziale Artystycznym.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i wcale niełatwe pytania dzieci. Tak będzie również u nas, z tą różnicą, że my zaprosimy także artystów!

Obok wykładów przeprowadzanych – jak przystało na uczelnię artystyczną – w Gdyńskiej Szkole Filmowej, planujemy również program wyjątkowych wydarzeń towarzyszących. Prace dzieci, wykonane samodzielnie w domu, jak i w trakcie wydziałowych spotkań ze sztuką, zaprezentujemy w ramach zbiorowej wystawy na zakończenie semestru. Dzieła młodych artystów będą eksponowane w Muzeum Miasta Gdyni! Dzieci, za udział w zajęciach i dodatkowe aktywności, będą zdobywały pieczątki do indeksów. Otrzymają również imienne legitymacje. Ich okazanie umożliwi im bezpłatny wstęp do wybranych pomorskich instytucji kultury. Najaktywniejsi studenci otrzymają nagrody!

Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w

szczególności utalentowane dzieci z rodzin wielodzietnych

Udział w programie uczelni jest bezpłatny.

Jak zapisać małego studenta na Wydział Artystyczny:

  1. Odwiedź nasz profil na facebooku: www.facebook.com/wydzialartystyczny
  2. Przeczytaj regulamin i wyślij do nas prośbę o kartę zgłoszeniową (na adres wydzialartystyczny@gmail.com).
  1. Stwórz własną wersję dowolnie wybranego dzieła sztuki i wyślij jego skan lub zdjęcie wraz z wypełnioną kartą na nasz adres: wydzialartystyczny@gmail.com

Program wykładów w Gdyńskiej Szkole Filmowej:

27.09.2015 godz. 10:00 „Muzyka z krzesła” Tomasz Antonowicz

17.10.2015 godz. 10:00 „Czy wiesz, jak powstało kino” prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki

14.11.2015 godz. 10:00 „Narodziny teatru” dr Joanna Puzyna-Chojka

12.12.2015 godz. 10:00 „Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci” dr Jacek Friedrich

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu uczelni będzie „Rodzinne jam session” w Klubie Muzycznym UCHO w Gdyni (27.09.2015r. o 16:00). Zapraszamy muzycznie utalentowane rodziny z Pomorza do wspólnego muzykowania. Zgłoszenia można wysyłać na adres wydzialartystyczny@gmail.com  (kilka zdań o zamiłowaniach muzycznych rodziny i krótki filmik, jak razem gracie).

Projekt Wydział Artystyczny realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej” powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy. Wydział Artystyczny otrzymał również dofinansowanie z Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Partnerzy projektu:

Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Zjednoczenie.com, Trefl SA, Wydawnictwo Dwie Siostry.

Martyna Groth i Barbara Matwiejczyk

KARTA ZGŁOSZENIA – POBIERZ

REGULAMIN – POBIERZ

PLAKAT_WYDZIAL_ARTYSTYCZNYinternet

Wprowadził:

Skip to content