X Spotkanie z Pieśnią Maryjną – Żelistrzewo 2014


Komunikat z X Spotkania z Pieśnią Maryjną w Żelistrzewie

Dnia 03 maja 2014 roku w godz.14,00-16,00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się X Spotkanie z Pieśnią Maryjną. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Celem imprezy było uczczenie 223 rocznicy Konstytucji Święta 3 Maja, pielęgnowanie tradycyjnych pieśni Maryjnych, jako czynnika pobudzającego nasze religijne i patriotyczne uczucia – podkreślił Brunon Ceszke (Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT).

Imprezę  prowadziła Maria Busz – gospodarz WDK Żelistrzewo. W spotkaniu wzięło udział pięć zespołów i jedna solistka. Każdy z występujących zaprezentował co najmniej trzy utwory Maryjne.

Jedyną solistką była znana wokalistka z Żelistrzewa Anna Asmus  artystka Capelli  Gedanensis. Spośród zespołów które uczciły ten patriotyczno-maryjny dzień były:

„Sztrądowe Oste” z Żelistrzewa, chór „Jubileum” z Żelistrzewa, chór „Rumianie” z Rumi,  chór „Harmonia” z Wejherowa  oraz zespół „Kaszubianki” z Władysławowa.

Tradycyjnie, imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna „Madonny Polskie” i „Madonny Europejskie”. Zorganizowano również wystawę figurek Matki Boskiej z Żelistrzewa  pn. „Opiekunki naszych rodzin”.

Spotkanie, podobnie jak w latach poprzednich,   toczyło się w klimacie wielkiej podniosłości o biesiadno-religijnym nastroju.

Jak zwykle nie obyło się bez poczęstunku przy wspólnym stole.  Tym razem, z okazji jubileuszu organizatorzy ufundowali okolicznościowy tort.

 Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,109775515745126110157,6009441130061790129]
DK-1

Wprowadził:

Skip to content