XXIII Otwarte Mistrzostwa Żelistrzewa w Szachach

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami bożonarodzeniowymi o godz. 14.00 rozgrywane są w Zespole Szkół Żelistrzewie zawody szachowe,  skupiające na starcie czołowych szachistów Ziemi Puckiej.

Na przestrzeni tych 23 lat w żelistrzewskim turnieju uczestniczyło  807 szachistów i szachistek . Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim ( 6 rund) i uczestniczą w nim zarówno najmłodsi członkowie koła szachowego w Żelistrzewie jak i reprezentanci klubu szachowego z Pucka oraz wszyscy miłośnicy tej królewskiej gry. W tym roku najstarszym uczestnikiem turnieju był pan J. Kolek (86 lat ) a najmłodszymi ośmioletni Rohda Jakub z Krokowej oraz Błażej  Ceynowa i  Maksymilian Goyke obaj z Żelistrzewa. W zawodach wystartowało w tym roku 33 szachistów.

Tak jak to bywało w poprzednich latach rozgrywano zawody w trzech kategoriach : kobiety, mężczyźni i młodzież do lat 15-tu. W kategorii do lat 15-tu zwyciężył Jan Hammerl z Żelistrzewa przed Szymonem Zdrojewskim i Piotrem Dżeżdzonem z Pucka , wśród kobiet Agnieszka Czapp przed Martyna Klaus ( obie z Żelistrzewa oraz Klaudia Sikora z Małej Piaśnicy. W kategorii mężczyzn niespodzianka wyłoniła nowego mistrza Andrzeja Willa ( Smolno), który po raz pierwszy stał się triumfatorem żelistrzewskich zawodów , na drugim miejscu uplasował się Stanisław Szczurek ( Puck ) a na trzecim ubiegłoroczny zwycięzca Łukasz Gajdamowicz w Łebcza. Najlepszym zawodnikiem z Żelistrzewa po raz kolejny okazał się Marek Wikowski zajmując miejsce czwarte w turnieju. Czołowa siódemka każdej z kategorii otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez anonimowych przyjaciół turnieju oraz puchary ufundowane przez OKSiT w Gminie Puck a nagrody wręczali sołtys Wsi Żelistrzewo Józef Jaszke oraz organizator turnieju Ryszard Sitkiewicz.

DSCN05801

 

DSCN05811

Wprowadził:

Skip to content