Zapraszamy na Senioradę Gminy Puck

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck serdecznie zaprasza na I Senioradę Gminy Puck, która odbędzie się 2 sierpnia (niedziela) o godz. 16 00 na boisku sportowym w Połczynie. W zawodach mogą wystartować wszyscy mieszkańcy Gminy, którzy ukończyli 55 rok życia. Seniorada odbędzie się w 3 kategoriach wiekowych osobno dla pań i panów: 55+, 65+, 75+. Czołowa trójka w każdej konkurencji otrzyma pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej trzy najwyżej sklasyfikowane zespoły otrzymają puchary.

Każdy z uczestników seniorady może wziąć udział w maksymalnie dwóch konkurencjach z poniższej listy !!!

  • Bieg na 50 metrów z przeszkodami kobiet i mężczyzn ze startu niskiego (nawierzchnia trawiasta) – bez biegów eliminacyjnych – czas decyduje o miejscu w danej kategorii wiekowej. Przeszkodami w biegu będą: niskie płotki oraz pachołki.
  • Rzut ringiem – 5 kółek ringo (pięć pachołków na które wrzucamy ringo) z odległości 3,5 metra (o miejscu decyduje suma punków – przy równej ilość punktów (przeprowadzone zostaną dogrywki wraz z wydłużeniem odległości rzutów)
  • Slalom z piłkami do piłki nożnej na czas – zawodniczka/zawodnik pokonuje dystans 30 metrów z piłką prowadząc ją stopą między pachołkami, następnie z odległości 6 metrów oddaje strzał do pustej bramki od unihokeja, po celnym strzale biegnie na linie startu bez omijania pachołków i wykonuje to samo z drugą piłką. Jeśli strzał na bramkę był niecelny powtarza strzał do skutku. Liczy się czas wykonania zadania.
  • Rzut piłką lekarską (za siebie, przez plecy, nad głową) – kobiety rzucają piłką o wadze 2 kg, mężczyźni 3 kg. Każdy uczestnik oddaje trzy rzuty, po czym najdłuższy rzut jest mierzony i zapisywany przez sędziów
  • Rzut lotką do celu – uczestnicy oddają 8 rzutów lotkami do tarczy z odległości 3,5 metra. Suma punktów decyduje o zajętym miejscu. W przypadku jednakowej ilości punktów zarządza się dogrywkę między zainteresowanymi zawodnikami z miejsc I- III w danej kategorii.
  • Marsz Nordic Walking – przeprowadzony na dystansie około 2 km ze startu wspólnego. Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkurencji uzależnione od ilości uczestników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Wprowadził:

Skip to content