Zapraszamy na Wieczór Sobótkowy „Ścinanie Kani” 2022 w Strzelnie

Już niedługo, 25 czerwca o godz. 19:00 w Strzelnie odbędzie się długo wyczekiwany wieczór sobótkowy, podczas którego będziemy mogli zobaczyć inscenizację teatralną przygotowaną przez mieszkańców wsi Strzelno pt. „Ścinanie Kani”.

Wspomnianie wyżej „Ścinanie Kani” jest starym zwyczajem ludowym na Kaszubach związanym z okresem świętojańskim. Wynikał on z wiary ludu kaszubskiego w zło, które czyniło szkody wśród ludności na co dzień. Tym złem był tajemniczy ptak – kania. Poprzez spełnienie obrzędu wierzono w poprawę codziennej egzystencji.
„Ścinanie Kani” jest społeczną trybuną krytyki. Krytykuje się tych, którzy łamią przyjęty zwyczajowo porządek społeczny, którzy swym postępowaniem przynoszą ujmę środowisku, którzy działają na szkodę bliźnich.

Na strzelińskiej scenie zagości Dj Tomala, który towarzyszyć nam będzie podczas całego wieczoru.Nie zabraknie także konkursów sportowych, atrakcji dla dzieci oraz zabawy ludowej na świeżym powietrzu.Wystąpi dla nas również lokalna orkiestra dęta ze Strzelna.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 19.00 uroczystym przemarszem korowodu od remizy strażackiej na boisko sportowe.

Na imprezę zapraszają:Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Wiejski Dom Kultury w Strzelnie, Koło Gospodyń Wiejskich, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, LZS Strzelno, OSP Strzelno oraz mieszkańcy wsi.Animator Kultury WDK StrzelnoPaulina Konkel

Wprowadził:

Aktualności:

Festyn Wakacyjny w Doma...
Puchar Polski Strongman...
Zapraszamy na Morski Pl...
Zapraszamy na Koncert C...
Wycieczka do Warszawy i...
V Seniorada Gminy Puck:...
Skip to content