Zaproszenie na wieczór wspomnień o Panu Władysławie Niemczyku, poecie i rzeźbiarzu z Rzucewa

Zapraszamy 19 marca o godzinie 17.00 do Osady Łowców Fok w Rzucewie na wieczór wspomnień o Panu Władysławie Niemczyku, poecie i rzeźbiarzu z Rzucewa.

Pan Władysław Niemczyk – mieszkaniec Rzucewa, rzeźbiarz i poeta. Był człowiekiem wielu talentów i pasji. My archeolodzy znaliśmy Go przede wszystkim jako rzeźbiarza. Do dziś na wielu biurkach archeologów stoją Jego prace. Są to głównie postacie łowców fok ,rzeźbione w różnych wariantach i rybacy . W jego małym warsztacie powstawały też większe formy np. szachy będące ozdobą dziedzińca rzucewskiego zamku czy figura Matki Boskiej Swarzewskiej. Natomiast na terenie Rzucewa znajdują się dwie ,wykonane przez Niego kapliczki. Jedna znajduje się przy domu w którym mieszkał a druga przy drodze dojazdowej do Parku Kulturowego. Warto przypomnieć że Pan Władysław wykonał dwie rzeźby do Ołtarza Papieskiego na gdańskiej Zaspie.

   W naszej pamięci Pan Władysław pozostanie jako niezwykle życzliwy i przyjazny wszystkim Człowiek. Miał dar słuchania innego człowieka a także wielki dar opowiadania . Wiele swoich przemyśleń i doznań potrafił „przelać na papier” w postaci wierszy i opowiadań. Opisywał piękno nadmorskiego krajobrazu i wsi w której przez wiele lat żył, pracował i tworzył.

Serdecznie zapraszamy na wieczór wspomnień o Panu Wadysławie

3

Wprowadził:

Skip to content