Komunikat z XXI Spotkania Rodzin Muzykujących – Celbowo 2015

Dnia 13 grudnia 2015 roku w godz.15,00 –18,00 w sali  Wiejskiego Klubu Kultury  w Celbowie odbyło się XXI Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck. Gospodarzem: Wiejski Klub Kultury w Celbowie.

Otwarcia imprezy dokonał Jan P. Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził   Brunon Ceszke – gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck.

 Celem imprezy było popularyzowanie pięknych tradycji rodzinnego muzykowania, jako źródła radości i integracji w naszych domach oraz tworzenie możliwości publicznej prezentacji rodzinnego muzykowania…

Rodziny w swoim repertuarze, według założeń programowych zaprezentowały trzy utwory w tym jeden bożonarodzeniowy – ze względu na zbliżające się święta.

W tym roku na wspólne spotkanie zjechało siedem zespołów rodzinnych (w tym pięć z gminy Puck).

 – zespół rodzinny Potrykusowie ze Strzelna

 – zespół rodzinny Glowienke z Darzlubia

 – zespół rodzinny Chyłowie ze Strzelna

 – zespół rodzinny Tarnowskich z Leśniewa

 – zespół rodzinny Klasa z Sierakowic

 – zespół rodzinny Szczypiorskich z Pszczółek

 – zespół rodzinny Korthals z Połczyna

Warto dodać, iż tradycja spotkań rodzin muzykujących zrodziła się w 1995 roku w Strzelnie. Do dziś na wsi pomorskiej kontynuowana jest tylko w gminie Puck. Rodzinna i kameralna atmosfera imprezy wskazuje na to, iż tradycja spotkań tak szybko nie zaginie…

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami,  dyplomami pamiątkowymi  w ramce, kaszubskim śpiewnikiem bożonarodzeniowym oraz sprzętem AGD (sokowirówka). Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszystkie rodziny odśpiewały wspólnie „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi   na poczęstunku ufundowanym przez: OKSiT w Gminie Puck.

Brunon Ceszke

IMG_8092

IMG_8112

IMG_8233

IMG_8236

IMG_8405

Więcej zdjęć na www.24kszuby.pl

W niedzielę Spotkania Rodzin Muzykujących w gminie Puck swoją obecnością i muzyką wzbogacą: rodzina Chyła ze Strzelna oraz zespoły rodzin – Glowienke z Darzlubia, Potrykus ze Strzelna, Tarnowskich z Leśniewa Korthals z Połczyna, Klasa z Karłowa koło Sierakowic oraz Szczypiorskich z Pszczółek.

– Zapraszamy do Wiejskiego Klubu Kultury w Celbowie na tę niecodzienną imprezę – czy raczej serię mini koncertów – 13 grudnia na godzinę 15 – zachęca Brunon Ceszke z OKSiT w Gminie Puck.

1

Wprowadził:

Skip to content