Żelistrzewo: Przegląd Zespołów Kolędniczych

Kolędowanie na scenie w Gminie Puck ma już … 34.letnią tradycję. W Wiejskim Domu Kultury Żelistrzewie po raz kolejny spotkali się młodzi kolędnicy, aby zaprezentować dorobek artystyczny z zakresu obrzędowości religijno-ludowej okresu Bożego Narodzenia. Tym razem wystąpiło dziewięć zespołów z terenu gminy i miasta Puck (w tym jeden poza konkursem).

Przy wystrojonej choince i betlejemskim żłóbku młodzież szkolna przedstawiała jasełka oraz widowiska obrzędowe. Gości oficjalnie powitał dr Jan Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Wśród obecnych była m.in. Iwona Domachowska – Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Pucku.

Komisja pod przewodnictwem Józefa Roszmana pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom Bożeny Rozmarynowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za sztukę „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”. Drugą nagrodę zdobył zespół Joanny Ceynowa ze Szkoły Podstawowej w Mieroszynie za widowisko „Prawdziwa historia Bożego Narodzenia”. Trzecia nagroda przypadła w udziale podopiecznym Elżbiety Sikory-Jędrzejewskiej z zespołu „Lalkowe Bractwo” działający przy świetlicy OKST-u Gminy Puck w Starzynie. W formie „teatru lalek” przedstawili scenkę „A komu ja służył będę”. Wyróżnienie otrzymał zespół Anny Detlaf Szkoły Podstawowej w Celbowie, który zaprezentował sztukę „Walka o ludzkie dusze”.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Bożena Rozmarynowska z Rekowa Górnego. Tytuł „indywidualności sceniczne” przyznano: Konradowi Kąkol z Rekowa Górnego za rolę „bezdomnego” oraz Magdalenie Rathnau z Celbowa, która wcieliła się w „diabełka”. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była Laura Golla – trzy i pół letni „aniołek” z Leśniewa. Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy, statuetkę „Aniołka” oraz paczkę ze słodyczami. Nagrodzone zespoły ponadto, talony na zakup nagród. Osobom wyróżnionym wręczono albumy i dyplomy pamiątkowe.

W przeglądzie zaprezentowały się ponadto szkolne zespoły kolędnicze z Leśniewa, Strzelna, Werblini oraz teatr „Dialog” Wiejskiego Klubu Kultury w Leśniewie. Imprezę uświetnił występ zespołu obrzędowego „Paneszki” z Żelistrzewa.

Organizator imprezy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Wsparcie finansowe: Starostwo Powiatowe.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content