11 marca 2017 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbył się czternasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2016/2017. W rozgrywkach wzięło udział 120 zawodników (7 kobiet) z 25 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Marka Baran (Gran Krokowa) przed Kazimierzem Kunz) oraz Romanem Otrombke (obaj Bałtyk Władysławowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężył Gran Krokowa przed Dragonem Gdynia oraz Brzozakami Mechowo.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne).

Najlepsi zawodnicy oraz zespoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Czołówka rankingu indywidualnego 14 turnieju:

lp.

Nazwisko i imię Drużyna
1. Baran Marek Gran Krokowa
2. Kunz Kazimierz Bałtyk Władysławowo
3. Otrombke Roman Bałtyk Władysławowo
4. Funk Tadeusz Darzlubie
5. Szopa Henryk Sokół Strzelno
6. Liecau Roman Gran Krokowa
7. Treder Zenon Dragon Gdynia
8. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo
9. Brzozowski Andrzej Brzozaki Mechowo
10. Manicki Bronisław OSP Gnieżdżewo
11. Białk Józef Sokół Strzelno
12. Mielke Andrzej Luzino I
13. Dampc Eugeniusz Walety Bolszewo
14. Bojka Jerzy Bocar Osłonino
15. Olszewski Ryszard Bocar Osłonino

Czołówka rankingu drużynowego 14 turnieju:

lp.

Drużyna
1. Gran Krokowa
2. Dragon Gdynia
3. Brzozaki Mechowo
4. Sokół Strzelno
5. Bocar Osłonino
6. Bałtyk Władysławowo
7. Rekowianie Rekowo Górne
8. Remus Żelistrzewo
9. Walety Bolszewo
10. Darzlubie

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 14 turniejach:

lp.

Nazwisko i imię Drużyna
1. Czarnecki Andrzej Dragon Gdynia
2. Kwidziński Kazimierz Kłos Werblinia
3. Bałachowski Wacław Remus Żelistrzewo
4. Kreft Kazimierz Remus Żelistrzewo
5. Radtke Henryk Kłos Werblinia
6. Sitarz Adam Szpela Władysławowo
7. Stefański Stanisław Dragon Gdynia
8. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
9. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
10. Jamrus Jan Baśka Białogóra
11. Wittbrodt Jan Szpela II Władysławowo
12. Jarzembiński Kazimierz Dragon Gdynia
13. Bojka Jerzy Bocar Osłonino
14. Somkowski Bogdan Bar Pianka Gdynia
15. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo

Czołówka klasyfikacji drużynowej po 14 turniejach:

lp.

Drużyna
1. Dragon Gdynia
2. Kłos Werblinia
3. Remus Żelistrzewo
4. Brzozaki Mechowo
5. Baśka Białogóra
6. Karo Starzyno
7. Walety Bolszewo
8. Szpela Władysławowo
9. Bar Pianka Gdynia
10. Rekowianie Rekowo Górne

Następny (piętnasty) turniej odbędzie się 25 marca (sobota) o godz. 17:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

ka

zdjęcie przedstawia zwycięską ekipę Gran Krokowa

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl