18 listopada 2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie odbył się szósty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2017/2018. W rozgrywkach wzięło udział 118 zawodników (3 kobiety) z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Marka Radtke (Kłos Werblinia) przed Andrzejem Kitowskim (Zacisze Mosty) oraz Antonim Goyka (Gran Starzyno). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężył Kłos Werblinia, grający w składzie: Marek Radtke, Kazimierz Kwidziński, Daniel Nadolski, Marcin Piontke, Maria Dominik i Henryk Radtke, przed zawodnikami Gran Starzyno oraz ekipą Remusa Żelistrzewo.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Regina Szymańska (Bocar Osłonino), która zajęła 40 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

3 najwyżej sklasyfikowane kobiety, 15 najlepszych Baśkarzy oraz 5 zespołów z najwyższą ilością punktów zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Czołówka rankingu indywidualnego 6 turnieju:

Lp.

Nazwisko i Imię

Drużyna

1.

Radtke Marek

Kłos Werblinia

2.

Kitowski Andrzej

Zacisze Mosty

3.

Goyka Antoni

Gran Starzyno

4.

Zduńczyk Waldemar

Dragon Gdynia

5.

Willa Andrzej

OSP Mrzezino

6.

Poerling Hubert

Fala Krokowa

7.

Wiśniewski Zygmunt

Remus Żelistrzewo

8.

Tobias Zbigniew

Luzino I

9.

Muddlaff Wojciech

OSP Gnieżdżewo

10.

Wszałek Grzegorz

Kaszubska Baśka Puck

11.

Muża Wacław

Zacisze Mosty

12.

Proch Kazimierz

Indywidualnie

13.

Minga Andrzej

Baśka Białogóra

14.

Balewski Mieczysław

Brzozaki Mechowo

15.

Dorsz Józef

OSP Mrzezino

Czołówka rankingu drużynowego 6 turnieju:

l.p.

Drużyna

d/p

m/p

1.

Kłos Werblinia

83

498

2.

Gran Starzyno

81

366

3.

Remus Żelistrzewo

75

419

4.

Brzozaki Mechowo

74

338

5.

Luzino I

74

177

6.

Fala Krokowa

73

205

7.

OSP Mrzezino

73

-87

8.

Kaszubska Baśka Puck

72

179

9.

Neta Darzlubie

70

239

10.

Bocar Osłonino

70

121

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 6 turniejach:

Lp.

Nazwisko i Imię

Drużyna

1.

Brzozowski Marek

Brzozaki Mechowo

2.

Jurkiewicz Stanisław

Bar Pianka Gdynia

3.

Szopa Henryk

LZS Sokół Strzelno

4.

Dettlaff Józef

LZS Sokół Strzelno

5.

Kreft Kazimierz

Remus Żelistrzewo

6.

Sitarz Adam

Szpela Władysławowo

7.

Semmerling Bogdan

Neta Darzlubie

8.

Adas Wojciech

Szpela Władysławowo

9.

Bojka Jerzy

Bocar Osłonino

10.

Putkowski Tomasz

Brzozaki Mechowo

11.

Brzozowski Adam

Brzozaki Mechowo

12.

Klecha Marek

Neta Darzlubie

13.

Poerling Hubert

Fala Krokowa

14.

Miszka Bogdan

Remus Żelistrzewo

15.

Ruszczyk Kazimierz

Bar Pianka Gdynia

Czołówka klasyfikacji drużynowej po 6 turniejach:

l.p.

Drużyna

d/p

m/p

1.

Brzozaki Mechowo

455

1875

2.

Szpela Władysławowo

439

1400

3.

Remus Żelistrzewo

439

1143

4.

Baśka Białogóra

426

1485

5.

LZS Sokół Strzelno

423

1888

6.

Neta Darzlubie

417

1166

7.

Dragon Gdynia

412

765

8.

Bar Pianka Gdynia

411

582

9.

Bocar Osłonino

404

579

10.

Gran Starzyno

396

782

Siódmy turniej sezonu 2017/2018 odbędzie się 2 grudnia 2017r. (sobota) o godz. 16:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

zdjęcia przedstawiają kolejno najlepszych:

–  drużynę turnieju – Kłos Werblinia
–  zawodniczkę – Reginę Szymańską (Bocar Osłonino)
– zawodników, od lewej: Marka Radtke (Kłos Werblinia), Andrzej Kitowski (Zacisze Mosty), Antoni Goyka (Gran Krokowa)
DSC_0267DSC_0282DSC_0287