Bal Seniora w Żelistrzewie

Dziś w Żelistrzewie odbył się Bal Seniora. We wspólnej zabawie udział wzięli seniorzy z Sołectwa Żelistrzewo, a także Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. Organizatorzy zapraszają na kolejne imprezy. Na terenie WDK w Żelistrzewie odbywać będą się liczne wydarzenia i zajęcia dla osób w każdym wieku. 

Impreza odbyła się na sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie. Już tradycyjnie w Żelistrzewie Bal Seniora przyciągnął rzeszę chętnych. Zabawa łącznie zgromadziła około stu osób. Razem z seniorami wspólnie bawił się Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. 

-To jedna z większych imprez gdzie bawią się seniorzy z sołectwa Żelistrzewo — mówi Pani Anna Kropidłowska Gospodarz WDK. – Seniorzy mieli okazję porozmawiać z wójtem gminy i radnymi, którzy również uczestniczą w balu. Dziękujemy Sołectwu, które było organizatorem wydarzenia. Jesteśmy zawsze otwarci na organizację tego typu imprez. 

Podczas zabawy upominkami uhonorowano małżeństwa z najdłuższym stażem małżeńskim oraz  Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk wręczył nagrodę za II Miejsce w konkursie piękna wieś  Sołtysowi Wsi. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów, a także przyjacielskich rozmów. Bal Seniora to cykliczna impreza organizowana na terenie Gminy Puck w wielu sołectwach.  To doskonały czas do wspaniałej zabawy, ale także czas wspólnych spotkań. 

Jak pokazało zainteresowanie Balem Seniora, oferta kulturalna i rekreacyjna dla osób starszych na terenie gminy jest potrzebna i przyjmowana z dużym entuzjazmem. 

-Liczymy na współpracę z organizacjami zrzeszającymi seniorów i emerytów z naszego regionu. Na terenie WDK Żelistrzewo mamy dogodne warunki do prowadzenia różnego rodzaju zajęć dla seniorów — mówi Pani Ania. – W poniedziałki organizowane są zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej. 

Od września w Wiejskim Domu Kultury odbywają się spotkania Koła Gospodyń Wiejskich z Żelistrzewa. Cały czas można zapisywać się do członkostwa w KGW. To doskonała forma nie tylko spędzenia wolnego czasu, ale również aktywnych działań na rzecz miejscowości. Do zapisów zachęcamy osoby w każdym wieku, także seniorów. 

To nie koniec oferty kulturalnej dla mieszkańców Żelistrzewa i okolic. Na terenie Wiejskiego Domu Kultury prowadzone są zajęcia Uniwersytetu Każdego Wieku, w których udział biorą również osoby starsze.  

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zainteresować naszą bogatą ofertą programową – zaprasza Pani Gospodarz z WDK Żelistrzewo. – Już w tym miesiącu rozpoczęły się zajęcia taneczne dla dzieci, natomiast od 22 października startujemy z zajęciami Zumby. Zapraszamy na stronę www.oksitpuck.pl i FB WDK Żelistrzewo gdzie informujemy o naszych planach na kolejne tygodnie. 

-W imieniu Dyrektora i pracowników składam najserdeczniejsze życzenia dla Naszych Gości, którzy biorą udział w Balu i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.
 

Kolejną imprezą na terenie Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie będzie  Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/20 w Gminie Puck i  koncert Weroniki Korthals wraz z zespołem, połączony z wręczeniem nagrody Bursztynowego Lauru, dla najlepszych klubów Gminy Puck. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. 

GALERIA FOTO 

 

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content