Czerwiec 2014 w Osłoninie

Dzień Dziecka
Dnia 31.05.2014r. – Dzieci z Osłonina tym razem spędziły swoje święto w Błądzikowie w gospodarstwie agroturystycznym Agro-Kop. Pojechaliśmy rowerami do Błądzikowa gdzie o godz. 15.00 zaplanowana została cała impreza. Radosne i serdeczne przywitanie przez gospodarzy oraz uczestników z zaprzyjaźnionego klubu z Błądzikowa. Początek to przejażdżka końmi z wozem po malowniczych okolicach wioski, następnie indywidualne przejażdżki kucem i końmi oraz  wspólne gry i zabawy. Po przejażdżkach i wspólnych zabawach wszyscy razem usiedliśmy do ogniska gdzie każdy piekł kiełbaskę. Po takim pięknym dniu każdy miał niesamowity apetyt, dlatego słodycze i napoje znikały ze stołów.

Dziękujemy gospodarzom Iwonie i Sławkowi Szchmytke za serdeczne przyjęcie i wspólną zabawę.

„Witaj Lato 2014r.” Obchody „sobótkowe”
Dnia 21.06.2014r.- Już od wielu lat rozpoczęcie lata zaczęliśmy od meczu „Kawalerowie-Żonaci”. Pogoda dopisała, wielkie zaangażowanie żonatych znalazł się sołtys Osłonina. Walka, komiczne przewrotki i śmiech dominowały w tym meczu, ale kawalerowie nie dali za wygraną i mecz wygrali wynikiem 4:3. Po meczu odbyły się tradycyjnie jedenastki. Na wielkie uznanie i poświęcenie
kierujemy do bramkarza żonatych Henryka Kempa, który swoją posturą i zaangażowaniem, zasługuje na wielkie brawa.

Dnia 23.06.2014r.- w godz. wieczornych już po raz 26 odbyła się nad zatoką msza święta, którą odprawił ks.Adam Zdrojewski i ks.Jakub. Msza poświęcona za zdrowie mieszkańców, za dzieci, które rozpoczynają wakacje, za wczasowiczów i wszystkich zebranych. Poświęcono wianki zostały rzucone do zatoki. Potem nastąpiło rozpalenie ogniska. Przy ognisku odbyły się śpiewy a to dzięki grupie gości z Wejherowa, którzy swym głosem, piosenkami udowodnili, że można w takich chwilach być razem, być szczęśliwym i zadowolonym. Dziękujemy im za to i zapraszamy za rok.

Dnia 28.06.2014r.- od wielu lat odbywa się zabawa „sobótkowa”. mimo chmur, miłośników tańca nie zabrakło. Tak jak zawsze wszyscy wspaniale się bawili i dotrwali do późnych godzin nocnych, a to dzięki Arturowi Adas, który wspaniale gra, śpiewa i swym uśmiechem przyciąga wszystkich. Dziękujemy!

Zofia Stankiewicz Animator Kultury w WKK Osłonino
[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6037066158796821857]

Wprowadził:

Skip to content