Dzień Babci i Dziadka w Połczynie

Dzień Babci i Dziadka to święto, które od wielu lat wpisuje się w szkolny kalendarz imprez. Uczniowie poprzez wiersze, piosenki i słodkie upominki pragną wyrazić swą wdzięczność i podziękowanie za trud, jaki wkładają w ich wychowanie.

W dniu 17 stycznia 2014 roku spotkali się tym razem w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie dziadkowie, dzieci i przyjaciele szkoły. Mimo mroźnej i śnieżnej pogody goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie pani Dyrektor Grażyna Pokorska przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie przekazała głos pomysłodawczyni i koordynatorce całej imprezy- pani Ewie Konkol, która zapoznała zgromadzonych z programem uroczystości i zaprosiła wszystkich obecnych do obejrzenia jasełek w języku kaszubskim. Kolejnym punktem spotkania były występy wokalne, recytatorskie i taneczne przygotowane pod okiem nauczycieli. Podczas prezentowanego programu słowno- muzycznego nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta.  W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy.

Wszyscy z zaciekawieniem i niepokojem czekali na zapowiedzianą niespodziankę. Wreszcie tanecznym krokiem z pieśnią na ustach wystąpił Chór „Harmonia” z Wejherowa, który przedstawił zabawną historię pana Czorlińskiego pełną przyśpiewek i dowcipnych przygód. Aktorzy rozbawili gości i zachęcili do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie spotkania nadano zaproszonym osobom tytuł „Przyjaciel Szkoły”. Byli to:  instruktor ds. kultury w Gminie Puck pan Brunon Ceszke, znany gawędziarz kaszubski pan Józef Roszman, kierownik oddziału Caritas Puck pani Agata Kościńska, Chór „Harmonia” z prezesem Ryszardem Nalepka i zaprzyjaźnione panie hafciarki- pani Ewa Leczkowska i pani Katarzyna Szymankiewicz.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali salę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie, pani Beacie Jeka za udostępnienie Sali oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 SP Połczyno

Wprowadził:

Skip to content