Ferie zimowe w placówkach kultury OKSiT 2024 już za nami

Oferta ferii zimowych w Gminie Puck, jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i nie tylko. Przyczynili się do tego animatorzy kultury OKSiT, którzy zaplanowali bogaty program zajęć i wyjazdów dla dzieci z Gminy Puck.

W ramach ferii, dzieci i ich opiekunowie mogli korzystać m.in. z: zajęć plastycznych, kreatywnych, krawieckich, stolarskich, kulinarnych, zajęć sportowych, w tym tanecznych.

Uczestnicy ferii mogli także uczestniczyć w zorganizowanych wyjazdach: do kina, kręgielni, na basen, na lodowisko.
Odwiedzili także Ogród Świateł w Gdyni, Wystawę Lego w Gdańsku, Osadę Łowców Fok w Rzucewie czy Błękitną Szkołę we Władysławowie.

Podczas dwóch tygodni zorganizowano również spotkania edukacyjne z osobami opowiadającymi o florze i faunie naszego najbliższego otoczenia; spotkania i zabawy w terenie czy pokaz surwiwalu.

W tym roku przerwa od szkoły wiązała się z okresem karnawału, który świętować mogliśmy na balach karnawałowych, organizowanych przez nasze placówki kultury. W Wiejskich Klubach i Domach Kultury OKSiT obchodzono także Tłusty Czwartek oraz Dzień Pizzy. Podczas warsztatów kulinarnych, dedykowanym obu „świętom” przygotowano pyszne pączki, faworki, donuty i pizzerki.

Ciekawą ofertę zajęć zorganizowali także pracownicy Parku Kulturowego „Osada Łowców Fok” w Rzucewie. Spotkania edukacyjne, plastyczne i regionalne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

By uatrakcyjnić program ferii, mieliśmy okazję współpracować z wieloma osobami i firmami. Dziękujemy Wam za współpracę, która została doceniona przez uczestników zajęć.

 

Na koniec załączamy Państwu galerię zdjęć z tego fantastycznego zimowego okresu <kliknij tu>.

 

Wprowadził:

Skip to content