OKSiT

Ferie zimowe w WKK Gnieżdżewo

Ferie zimowe zorganizowane przez Wiejski Klub Kultury w Gnieżdżewie minęły nie tylko przyjemnie, ale również twórczo i aktywnie.

Już w pierwszym tygodniu wypoczynku dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których można było rozwijać swoje zdolności manualne oraz zajęciach kulinarnych, w których ogromną pomoc ą służyły mamy i babcie.

Drugi tydzień rozpoczął się od przeprowadzenia Turnieju Tenisa Stołowego, w którego organizację włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Gnieżdżewie.

Podczas zimowego wypoczynku gościliśmy również teatrzyk „Blaszany Bębenek”, który angażując dzieci w uczestnictwo w przedstawieniu w ciekawy sposób opowiedział „Historię żółtej ciżemki”.

Na zakończenie ferii odbyła się wycieczka do Parku Kulturowego Osada Łowców Fok w Rzucewie. Tu zarówno dzieci i młodzież jak i rodzice i opiekunowie brali udział w wykładach i zajęciach zorganizowanych przez pracowników Osady. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia figurek z gliny. Wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek stało się podstawą integracji uczestników wycieczki.

Ferie były udane, szkoda tylko, że tak szybko się skończyły.

Józef Roszman Animator Kultury WKK Gnieżdżewo

Wprowadził:

Skip to content