III Edycja Konkursu Piosenki „Wyśpiewaj Sukces” w Połczynie

W sobotę 15 października 2022 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbyła się III edycja konkursu piosenki „Wyśpiewaj Sukces”.
Konkurs skierowany był do dzieci z Gminy Puck z dwóch przedziałów wiekowych: do 10 roku życia oraz z drugiej kategorii 11-15 lat.

Pomysł cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem i dlatego organizatorzy postanowili włączyć te wydarzenie do kalendarza gminnych imprez prowadzonych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

To właśnie tutaj, w rodzonej miejscowości Weroniki Korthals, swój sukces wyśpiewało 20 młodych artystów. Wystąpili oni pod czujnym okiem dwóch jurorów: Weroniki Korthals-Tartas – piosenkarki, kompozytorki i dyrygentki oraz dr. Pawła Nodzaka – dyrygenta, chórmistrza i wokalisty.

Trójka najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymała okolicznościowe statuetki, wszyscy pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy OKSiT w Gminie Puck.

W kategorii do 10 lat jurorzy przyznali pierwszą nagrodę mieszkance Połczyna- Magdalenie Szmyt, drugą Marii Duda, a trzecią Albertowi Derc. Wyróżnienie otrzymali: Bartosz Krzyżański, Nadia Marzejon i Maja Potrykus.

W kategorii 11-15 lat pierwsza nagroda przypadła w udziale mieszkance Żelistrzewa- Magdalenie Dettlaff, druga Malwinie Janusch, trzecia Marcelinie Fischbach. Wyróżnienie otrzymali: Franciszek Arendt, Karolina Bartosik, Marcelina Manicka i Olga Marzejon.

Patronat artystyczny nad imprezą objęła Weronika Korthals-Tartas.

GALERIA ZDJĘĆ -> https://flic.kr/s/aHBqjAczp9

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content