Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/24 w Gminie Puck

Nowy Rok Kulturalny 2023/2024 uroczyście zainaugurowano!

8 października spotkaliśmy się w Domu Kultury w Żelistrzewie, by wspólnie celebrować wieczór poświęcony kulturze oraz zintegrować się z osobami tworzącymi jej obraz.

Podczas wydarzenia doceniono osoby, które miały wpływ na rozwój lokalnej kultury. Byli nimi: m.in. animatorzy kultury działający w placówkach kultury OKSiT, twórcy ludowi, artyści, osoby prowadzące na co dzień grupy zajęciowe, szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, sołtysi i radni z Gminy Puck.

W czasie Inauguracji mogliśmy usłyszeć wykony 3 zespołów regionalnych: dziecięcego zespołu kaszubskiego Strądowi Öste, folklorystycznego zespołu Bursztynki oraz Weronikę Korthals z zespołem, prezentującą najnowszy album „Norda”- zaaranżowanych muzycznie wierszy poetów z Kaszub Północnych.

W trakcie imprezy można było zaznajomić się ze specjalnie przygotowaną na tę okazję – prezentacją pokazującą codzienne życie placówek kultury w naszej gminie: Wiejskich Klubów i Domów Kultury.

Ponadto, w żelistrzewskiej Galerii pod Lipami, goście przybyli na Inaugurację mogli przyjrzeć się pracom, stworzonym przez członków grupy malarskiej ”ArtMania”, którą na co dzień opiekuje się malarka Ula Stachowiak.

Symbolem, który miał zapieczętować nowy rok kulturalny w naszej gminie, był ogromny tort, którego mogli skosztować zebrani w Domu Kultury goście.

Dziękujemy Państwu za obecność w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Niech kultura w naszej gminie kwitnie i nadal dobrze służy jej mieszkańcom!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content