Kolorowa karawana Siedmiu Aniołów będzie gościć w Powiecie Puckim

Od 2014 roku przez kilka miejscowości w Polsce wędruje w lipcu kolorowa karawana Siedmiu Aniołów. Inicjatywa ta w swoich założeniach ma zbliżać do siebie uczestników oraz społeczność lokalną poprzez wzajemne rozwijanie talentów.

Wędrówka Siedmiu Aniołów jest uwieńczeniem wcześniejszych spotkań oraz świętowaniem.

Do udziału w Siedmiu Aniołach zaproszonych zostało już wiele grup i osób – stowarzyszenia i ośrodki twórcze, wspólnoty i organizacje, aktywiści i artyści. Z terenu naszej Gminy w tym przedsięwzięciu uczestniczą dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych z Domatowa, Leśniewa i Starzyna.

Tegoroczny finał Siedmiu Aniołów odbędzie się na Kaszubach. Trasa kolorowej 200-stu  osobowej karawany przedstawia się następująco:

  • Mrzezino – 7 lipca (piątek)
  • Żelistrzewo – 8 lipca (sobota)
  • Puck – 9 lipca (niedziela)
  • Swarzewo – 10 lipca (poniedziałek)
  • Łebcz – 11 lipca (wtorek)
  • Starzyno – 12 lipca (środa)
  • Leśniewo – 13 lipca (czwartek)

Popołudniami organizowane będą bezpłatne warsztaty z różnych dziedzin dla naszych mieszkańców. Wieczorami będą miały miejsce pokazy etiudy teatralnej, również bezpłatne, do której przygotowania trwały cały rok.

Dnia 26 maja w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie organizacyjne powyższej imprezy, na które zostali zaproszeni proboszczowie, sołtysi, naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych, przewodniczący Kół Gospodyń Wiejskich oraz przedstawiciele Ludowych Zespołów Sportowych z wyżej wymienionych miejscowości. Wstępnie przedyskutowano lokalizację przedstawień oraz potrzeby organizatorów (miejsce rozbicia obozu, dostęp do toalet i wody, dostęp do prądu, posiłki).

Organizatorzy proszą mieszkańców o czynny udział w imprezie aby wspólnie dzielić się radością spotkania oraz o drobną pomoc w organizacji śniadań i kolacji w poszczególnych miejscowościach.

Założycielem projektu jest O. Kordian Szwarc – 512 833 638

Koordynatorami projektu na Kaszubach:

Agnieszka Kulka – 798 799 077

Magdalena Kulka – 507 582 392

Kamila Dettlaff – 664 413 018

Wprowadził:

Skip to content