„Lato z Radiem Festiwal” 2019 w Pucku.

 19 i 20 lipca miasto zamieniło się w najbardziej pozytywną i rodzinną muzyczną stolicę Polski. Od rana na obu plażach, molo i rynku można było uczestniczyć w audycjach na żywo z udziałem publiczności, zdobyć autografy artystów i dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, zająć dzieci atrakcjami przygotowanymi przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wieczory upłynęły pod znakiem fantastycznych koncertów.

19 lipca na Stadionie Miejskim o godz. 20.00 wystąpiło Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego, które zagrało szlagiery przedwojennej Warszawy. O godz. 21.00 scenę przejęła Kapela ze Wsi Warszawa.

sobotę o godz. 18.00 koncert rozpoczął Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – repertuar przez nich grany zachwycił publiczność w Zakopanem, gdzie nastąpiło otwarcie tegorocznej odsłony Festiwalu „Lata z Radiem”, zachwycił i w Pucku – drugim mieście na festiwalowej trasie. Publiczność z aplauzem przyjęła gościnny występ Sławka Uniatowskiego, który zaśpiewał piosenki Zbigniewa Wodeckiego w bigbandowych aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. Sławek Uniatowski wykonał następnie repertuar z solowej płyty „Metamorphosis” z takimi przebojami jak „Honolulu” czy „Każdemu wolno kochać”.

Kiedy na scenie pojawiła się Kasia Kowalska, wiadomo było, że nastąpi radykalna zmiana muzycznego klimatu. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje porywając pucką publiczność. Finał wieczoru należał do Darii Zawiałow. Artystka zapowiadała, że „Będzie ogień!” i tak właśnie się stało!

Koncert poprowadzili Marcin Kusy (wicedyrektor Radiowej Jedynki), Piotr Metz (dyrektor artystyczny festiwalu) oraz dziennikarze muzyczni Polskiego Radia: Piotr Baron, Damian Sikorski, Ula Kaczyńska i Paweł Siwek.

Przypomnijmy, że przez dwa festiwalowe dni działały Strefy Festiwalowe: Muzyczna, gdzie odbywały się spotkania z artystami, m.in. odwiedzili nas Daria Zawiałow, Sławek Uniatowski, Piotr Kostrzewa; Relaksu, gdzie można było zażyć ruchu z prowadzącą „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, Olą Żelazo; Familijna – gdzie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom prowadzili m.in. warsztaty reporterskie dla dzieci, uczyli gry na afrykańskich bębnach i cyrkowych sztuczek.

Audycje na żywo miały swoją publiczność: „Lato z Radiem” nadawane było z rynku w piątek i w sobotę, w sobotę po południu Rynek przejął Program 2 Polskiego Radia ze swoją audycją „Dwójka na miejscu” – publiczność mogła uczestniczyć w degustacjach regionalnych smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, wziąć udział w nauce tańców ludowych, warsztatach rzeźbienia w drewnie. „Lista Przebojów Trójki”, którą poprowadził Piotr Baron – ze Strefy Muzycznej zgromadziła tłumy fanów audycji. W sobotę ze studia na molo plenerowe audycje miało Polskie Radio Dzieciom, a od godz. 15.00 – ekipa radiowej Czwórki zachęcała do wspólnej zabawy oraz poprowadziła audycję „PlenAir”.

 Fot. Darek Kawka / Polskie Radio.

Wprowadził:

Skip to content