Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej Puck rewelacją Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w kategorii U 20

Podczas trzydniowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w kategorii U 20 (juniorzy) rozegranych w Lublinie  z udziałem ponad 600 uczestników oraz 207 klubów z całej Polski rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy LKS Ziemi Puckiej Puck zdobywając trzy medale : dwa złote oraz jeden srebrny.

Złote medale zdobyli: Dominika Duraj – trenerka Teresa Jaskułka –   w biegu na 400 m  wynikiem 53,84. Wynikiem tym uzyskała minimum do udziału w Mistrzostwach Europy w kat. U 20 w Jerozolimie i tym samym dołączyła do naszych zawodników którzy wcześniej zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Europy czyli Szymon Groenwald w rzucie młotem oraz Mateusz Helman w pchnięciu kulą.

Wynik Dominiki Duraj jest jednocześnie rekordem wojewódzkim w tej kategorii wiekowej.

Szymon Groenwald   – trener Waldemar Płomień – zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w rzucie młotem wynikiem 70,91 zdecydowanie wyprzedzając rywali a wynik ten jest też lepszym od wskaźnika na Mistrzostwa Europy.

Dodatkowo Szymon startował w rzucie dyskiem zajmując wynikiem 51,65 IV miejsce co było jedną z większych niespodzianek Mistrzostw ponieważ wygrał z wieloma specjalistami  tej konkurencji.

Mateusz Helman   trener Rafał Kownatke -zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą wynikiem 17,84 przegrywając złoty medal zaledwie o 10 cm   i dodatkowo zdobył punkty w rzucie dyskiem rzucając na odległość 42,82 co dało mu XI miejsce

Do zdobyczy punktowych w Mistrzostwach przyczyniły się też Olga Czaja w skoku wzwyż i w trójskoku  oraz Izabela Thrun  w rzucie młotem

Uzyskane medale oraz uzyskane punkty sprawiły, ze Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej Puck zajął w końcowej klasyfikacji Mistrzostw V miejsce w klasyfikacji medalowej oraz VII miejsce  w klasyfikacji punktowej w Polsce (na 207 klubów)  a II miejsce wśród Klubów z województwa pomorskiego co jest wydarzeniem bez precedensu w prawie 50 – letniej działalności Klubu i z tego powodu LKS Ziemi Puckiej stał się rewelacją Mistrzostw.

Należy nadmienić. że w/w medaliści – jako nieliczni z województwa pomorskiego -będą reprezentować Polskę w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Jerozolimie.

Tekst opracował: Waldemar Płomień