Majówka „Razem dla Swarzewa” pełna atrakcji

Pierwszego maja Swarzewo odwiedzili goście: Ciotki Klotki i Kaczor Donald, którzy zaprosili dzieci zebrane przy Muzeum „Kocham Bałtyk” na „Wyprawę na owocową wyspę”. Tematem przewodnim wszystkich zabaw było zdrowie, owoce i warzywa. Na dzieci czekały również inne atrakcje: plac zabaw, wata cukrowa i bezpłatny zamek dmuchany i wejściówki do Muzeum. Kolejną niespodzianką były baloniki i malowanie twarzy. W Swarzewie pojawiły się, więc miłe zwierzątka, motylki, elfy, kwiatki i piraci.

Członkowie Stowarzyszenia NRRWS „Turystyczne Swarzewo” przygotowali stoisko gastronomiczne z żurkiem, bigosem, przetworami i domowymi wypiekami oraz sprawdzone przepisy na soki i koktajle owocowo-warzywne. Producent naturalnych soków owocowych „Słoneczna Tłocznia” przekazał swoje wyroby do degustacji. Dzieciom najbardziej smakował sok jabłkowy i jabłkowo-gruszkowy. Strażacy z OSP Swarzewo przygotowali z okazji Majówki ratowniczy pokaz techniczny /cięcie samochodu, pierwsza pomoc, prezentacja wyposażenia/ oraz ciekawe konkurencje dla najmłodszych. Na zakończenie Majówki odbyły się zawody o tytuł Stolemki i Stolema Swarzewa 2017. Najdalej 17kg kamieniem stolemowym rzucił Ryszard Kryża i to on został Stolemem Swarzewskim 2017. Konkurencję wykop buta na odległość wygrała Dominika Dettlaff i została Stolemką Swarzewską 2017. Odbyła się też  zbiórka na sztandar dla OSP Swarzewo. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę”.

Organizatorami majówki RAZEM DLA SWARZEWA byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Swarzewo „Turystyczne Swarzewo”,  OKSiT Puck, OSP Swarzewo, Sołectwo Swarzewo, Muzeum „Kocham Bałtyk” i „ Słoneczna Tłocznia”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wspólną zabawę i mile spędzony czas!

Wprowadził:

Skip to content