Mieroszyno: Kolorowy Sportowy Dzień Dziecka – 01.06.2017r.

Kolorowy Sportowy Dzień Dziecka –

– SP Mieroszyno – 01 czerwiec 2017 rok

Podczas Dnia Dziecka, każda klasa oraz jej wychowawca ubrani byli na sportowo i w jednakowy dowolnie wybrany przez siebie kolor. Dzieci dodatkowo wystrojone były w peruki, balony, pompony oraz miały wymalowane twarze w barwach bojowych. Na początku zgromadziliśmy się na holu szkolnym. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor, wybrane klasy na rozgrzewkę zaprezentowały fitnessowy układ w formie zumby oraz każda klasa pokazała celebrację radości tzw. (okrzyk). Kolejnym zadaniem była rywalizacja sportowa. Każdy wychowawca wybierał ucznia lub uczennicę do: skakania na skakance, kręcenia hulaj hop na biodrach, trzymania piłki lekarskiej w wyprostowanych rękach przed sobą i nadmuchiwaniu balonu. Następnie młodsze klasy ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe udały się do klas wykonać pracę plastyczną na temat: „Moja wizja radości płynącej z uprawiania sportu”. Dla starszych dzieci na terenie szkoły zostały przygotowane podchody. Wychowawcy otrzymali mapkę z zaznaczonymi na niej 16 punktami, które musieli razem z uczniami odnaleźć oraz opis zadań do wykonania na każdym z nich.

 1. Trick boardkażdy uczeń w kolejności w dzienniku oraz nauczyciel powinien spróbować przez 5” utrzymać się na desce podpartej wałkiem . Istniała możliwość wykonania wymyślonych tricków.
 2. Puzzle każdy uczeń w kolejności w dzienniku biegnie do rozrzuconych elementów puzzli. Za każdym razem przynosi tylko jeden element. Następny uczeń biegnie w momencie przybiegnięcia poprzedniego.
 3. Speed-ballkażdy uczeń i nauczyciel muszą co najmniej 5 razy odbić piłkę rakietką.
 4. Chusta „Klansa” – cała klasa z wychowawcą przeprowadzają wspólnie 3- 4 wymyślone lub podane poniżej zabawy przy użyciu chusty „Klansa”
 5. Skoki w workach – każdy z klasy pokonuje skacząc w worku wyznaczony dystans.
 6. Ringo – staramy się wrzucić jak największą ilość razy ringo na tyczkę,
 7. Skakanka – każdy po kolei w kolejności w dzienniku wykonuje 10 skoków na skakance i przekazuje kolejnej osobie.
 8. Bieg wężem – pierwsza osoba lub wychowawca obiega tyczkę i wraca na linię startu, po drugą osobę. Trzymając się za rękę tym razem obiegają tyczkę we dwójkę. Itd., aż na końcu cała klasa trzymając się za rękę obiega tyczkę i przybiega na start.
 9. Hula hop – każdy po kolei w kolejności w dzienniku stara się 10x zakręcić dowolnie obręczą.
 10. Piłka nożna – każdy po kolei z wyznaczonej linii musi uderzyć nogą piłkę do bramki. Następnie przynosi piłkę i przekazuje kolejnej osobie w kolejce.
 11. Przeciąganie liny – uczniowie z numerami parzystymi po jednej stronie, z numerami nieparzystymi po drugiej stronie, na sygnał nauczyciela przeciągają linę. Wygrywa zespół, który w przeciągnie wstążeczkę za tyczkę.
 12. Frisbee – należy z linii jak największą ilość razy trafić frisbee w tyczkę,
 13. Rugby – staramy się biegnąc po kolei z piłką w ręku trafić ją do obręczy. Rzut wykonujemy nie bliżej niż wyznaczona linia.
 14. Ławeczka – zadanie polega na tym, że każdy po kolei musi pokonać ławeczkę: przechodząc po niej, wykonując ślizgi na brzuchu, skoki zawrotne.
 15. Piłka lekarska – zadanie polega na tym, iż trzeba ustawić się w rzędzie. Pierwsza osoba ma piłkę lekarską. Podajemy po kolei ją do tyłu, aż do ostatniej osoby. Następnie ta osoba z piłką przybiega na początek i znów podaje piłkę do tyłu. Cała klasa w ten sposób posuwa się do przodu.
 16. Gra w kasykażdy rzuca kamień na jedno z dowolnych pól i stara się skacząc pokonać wszystkie pola po drodze podnosząc swój kamień.

Na zakończenie ponownie spotykaliśmy się na szkolnym holu, gdzie nastąpiło podsumowanie, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz ocena plac plastycznych wykonanych przez uczniów młodszych klas. Dzięki wsparciu Pani Wiolecie Strójwąs Animatorce OKSiT w Mieroszynie oraz sołtysowi Mieroszyna Dawidowi Radtke dzieci zostały obdarowane lizakami, soczkami i batonami.

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content