Osłonino w nowej odsłonie…

Osłonino w nowej odsłonie…

Stara rybacka wieś Osłonino doczekała się obiektu marzeń dwudziestego pierwszego wieku. Nieopodal zatoki stanął nowy budynek, który odtąd będzie służył mieszkańcom sołectwa na cele kulturalne a turystów informował o walorach pięknej, nadmorskiej krainy kaszubskiej.

Podwoje nowoczesnej placówki zostały otwarte w ostatni piątek sierpnia. Wstęgę przecinali przedstawiciele władz gminnych, lokalnych oraz środowisk związanych z projektem.

Błogosławieństwa nieruchomości   udzielił proboszcz miejscowej parafii ks. Adam Zdrojewski.

Wójt Gminy Tadeusz Puszkarczuk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kolejnej inwestycji, umożliwiającej rozwój życia kulturalnego w gminie a także promocję dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wśród  gości naszego terenu.

Obiekt powstał na podstawie operacji pt. „Budowa budynku na potrzeby kulturalne i turystyczne w Osłoninie” realizowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Inwestycja współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w tym Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 wdrażanego przez Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką.

Wykonawcą inwestycji była firma ELPOM z Władysławowa.

W klimacie kaszubskich melodii zespołu „Ale Babki”   zwiedzano piękne słoneczne pomieszczenia pełen pamiątek zgromadzonych w dotychczasowym klubie kultury.

Po wszelkich oficjalnościach mieszkańcy wsi mieli możliwość, nie tylko obejrzenia wszystkich zakamarków nowego przybytku, ale także spędzenia wolnego czasu przy grillu, kawie i kaszubskim kuchu. Dzieci zaś, szalały na zjeżdżalni, podczas gier i zabaw sportowych. Nie obyło się bez waty cukrowej i baniek mydlanych.

Jednym słowem Osłonino w nowej odsłonie…

Brunon Ceszke

GALERIA FOTO

Wprowadził:

Dnia 8 czerwca 2023 BOŻE CIAŁO:
 
Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie czynny od 9.00 do 17.00
 
Grota Mechowska dostępna dla turystów od godz. 13.00
 
oraz
 
W dniu 9 czerwca biuro OKSiT w Żelistrzewie NIECZYNNE 
 
Skip to content