Podsumowanie rozgrywek Ligi Skata Ziemi Puckiej za sezon 2022/2023

17 czerwca 2023r. w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbyło się podsumowanie rozgrywek Ligi Skata Ziemi Puckiej za sezon 2022/2023.

Miniony sezon rozpoczął się 11 listopada 2022r. a zakończył 28 maja 2023r. i obejmował 15 turniejów.

Rozgrywki prowadzone były w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Sklasyfikowanych zostało 43 skacistów z 12 drużyn. Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek został Kazimierz Grapp grający w zespole Grupa Zryw, na drugim miejscu został sklasyfikowany Adam Baran (Kaszuby Połchowo), kolejne miejsca zajęli: 3. Waldemar Zduńczyk (Dragon Gdynia), 4. Jan Muża (Grupa Zryw), 5. Piotr Stodolny (Sokół Strzelno), 6. Marek Radtke (Kłos Werblinia).

Klasyfikacja drużynowa zakończyła się sukcesem drużyny Grupa Zryw grającej w składzie: Kazimierz Grapp, Jan Muża, Zygmunt Rohda oraz Kazimierz Kreft, na drugim miejscu sklasyfikowano zespół Dragon Gdynia, kolejne miejsca zajęły drużyny Żelistrzewo, Sokół Strzelno, Kłos Werblinia oraz Kaszuby Połchowo. Nagrodzonych zostało 25 skacistów oraz 10 drużyn.

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja graczy reprezentujących Gminę Puck. W tej klasyfikacji sklasyfikowano 25 skacistów. Zwyciężył Adam Baran (Połchowo) przed Piotrem Stodolnym (Strzelno), kolejne miejsca zajęli Marek Radtke (Werblinia), Daniel Nadolski (Żelistrzewo), Florian Rambiert (Strzelno) oraz Kazimierz Kwidziński (Werblinia). Natomiast w klasyfikacji miejscowości (zaliczana do ligi sportowej Gminy Puck) zwyciężyła Werblinia grająca w składzie: Marek Radtke, Kazimierz Kwidziński i Henryk Radtke przed Strzelnem (Piotr Stodolny, Florian Rambiert i Przemysław Lezner) oraz Żelistrzewem (Daniel Nadolski, Stanisław Bresiński i Władysław Dominik). Sześciu najlepszych graczy oraz trzy drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Puck.

Po części oficjalnej skaciści skorzystali z poczęstunku przygotowanym przez graczy drużyny Sokoła Strzelno. W szczególności podziękowania należą się Piotrowi Stodolnemu.

Następnie rozegrano okolicznościowy turniej skata. Zwycięzcą został Ludwik Jacek z Redy reprezentujący zespół Kaszuby Połchowo przed Danielem Nadolskim (Żelistrzewo) oraz Mieczysławem Bryła (Dragon Gdynia).

Rozgrywki sezonu 2023/2024 rozpoczną się październiku.