Połczyno: Zapraszamy na promocję książki Józefa Ceynowy oraz wystawę fotograficzną

Zapraszamy na promocję sztuki autorstwa Józefa Ceynowy – działacza, pisarza kaszubskiego i nauczyciela pochodzącego z Połczyna pt. „Jak we wsë rólną założëlë” wydaną przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Promocja oraz sprzedaż książki odbędzie się 26 lutego 2023 roku o godz. 15:00 w sali Wiejskiego Klubu Kultury w Połczynie (ul. Gdańska 2).

W książce znajdziemy uwspółcześnioną, opracowaną przez Mateusza Klebba, Romana Drzeżdżona i Dariusza Majkowskiego sztukę sceniczną Józefa Ceynowy oraz dwa teksty naukowe autorstwa Michała Hinca oraz Daniela Kalinowskiego.

Autorzy opowiedzieli o genezie procesu kolektywizacji rolnictwa, jej tragicznych społecznych i ekonomicznych następstwach, o powstaniu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Naprzód” w Połczynie, a także podjęli się wnikliwej próbie analizy naukowej sztuki pisarza kaszubskiego Józefa Ceynowy

Podczas wydarzenia będziemy mogli zobaczyć występ uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama z Połczyna, a także uczestniczyć w otwarciu wzbogaconej o nowe zdjęcia Wystawie Fotograficznej” Połczyno w starej fotografii”.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie.
Wstęp wolny.

Wprowadził:

Aktualności:

V Seniorada Gminy Puck:...
Zapraszamy na Senioradę...
Zapraszamy na wakacyjny...
Test
np. Kreatywne warsztaty...
Festyn morski Łowisko
Skip to content