Przegląd Zespołów Kolędniczych 2022 – WYNIKI

Jest nam miło poinformować Państwo o wynikach tegorocznych – XIX Puckich Spotkań Kolędniczych, zorganizowanych ze względów pandemicznych w wersji cyfrowej.

W tym roku przyjęliśmy zgłoszenie od 5 zespołów teatralnych działających na terenie naszej gminy.

Doświadczona w tym obszarze komisja konkursowa, w składzie:
1) Przewodniczący – Roman Drzeżdżon
2) Członek – Józef Roszman
3) Członek – Brunon Ceszke   po długiej naradzie ogłosiła listę zwycięzców.

Po przeanalizowaniu wszystkich występów artystycznych komisja przyznała: 

I nagrodę – Zespołowi “Leśniewskie Świetliki” ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie za przedstawienie pt. “Cud Bożego Narodzenia”.

II nagrodę – Zespołowi Teatralno-Wokalnemu “Improwizacja” ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie za przedstawienie pt. “Moc Nocy Betlejemskiej”.

III nagrodę – Zespołowi Teatralnemu z klasy IB z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łebczu za występ pt. “Noel Zrodzony z Boga”.

Dodatkowo jury zwróciło uwagę na 2 wyróżniających się aktorów.
Za indywidualność sceniczną uznano:

Kacpra Renusz, występującego w roli narratora, z Zespołu Teatralnego “Gwiazdki ze Strzelna” ze Szkoły Podstawowej im. Alojzego Stenzla w Strzelnie.

Janka Konkel, grającego pasterzy w Teatrze “Perełka” Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej, działającym w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie.

Dodatkowo Komisja postanowiła wyróżnić za najlepszą reżyserię i aranżację: Ewę Borską, Kamilę Ceynowa wraz z opiekunkami: Marią Lanc i Zofią Grzywacz-Wenta – przygotowujące występ “Cud Bożego Narodzenia” wykonany przez klasy 0P A i B ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie.

Najmłodszym uczestnikiem tegorocznego Przeglądu okazał się grający pasterza w przedstawieniu “Otwórzcie swe serca” Teatru Perełka ze Strzelna – Czesław Konkel, urodzony 18 stycznia 2017 roku.

 

Dziękujemy wszystkim zespołom za zgłoszenia i zrealizowanie pięknych nagrań w tym trudnym, pandemicznym czasie.

Podziękowania za udział i nagrody zostaną doręczone zgłoszonym zespołom osobiście do szkół oraz do placówki kultury podczas pierwszego tygodnia nauki po zakończeniu ferii zimowych.

Więcej informacji w przygotowanym specjalnie dla Was – materiale video.

Serdeczne gratulacje!

Wiktoria Gaffke, Instruktor ds. Kultury  w OKSiT

Wprowadził:

Skip to content